Fadıl Akgündüz'ün yeğeni de dolandırıcılıktan tutuklandı

Fadıl Akgündüz'ün tutuklanmasından sonra, dün de Akgündüz'ün yeğeni Salih Obut, dolandırıcılıktan tutuklandı. Akgündüz'ün İstanbul Bayrampaşa'da Caprice Gold Oteli'ni 5 yıldır teslim etmediği için 8 bin 400 yatırımcıyı mağdur ettiği iddia ediliyor.

29 Aralık 2015 Salı, 12:42
Abone Ol google-news

Hayali projelerle piyasadan 1 milyar lira civarında para topladığı iddia edilen Fadıl Akgündüz, ablası Avniye Obut, eniştesi İbrahim Obut ve yeğeni Salih Obut hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen çete soruşturması devam ediyor. İstanbul Bayrampaşa'da inşa ettiği Caprice Gold Oteli'ni 5 yıldır tamamlamayarak 8 bin 400 yatırımcıyı mağdur eden Fadıl Akgündüz'ün tutuklanmasından sonra dün de Akgündüz'ün yeğeni Salih Obut, nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Salih Obut'un, Akgündüz'ün mal varlığını devrettiği kasası olduğu ileri sürülürken Obut'un annesi Avniye Obut ile babası İbrahim Obut da soruşturmada şüpheli sıfatıyla yer alıyor.

Jetpa Holding kurucu ortağı Sacit Duran, Fadıl Akgündüz ve yeğeni Salih Obut hakkında verilen tutuklama kararlarının geç kalınmış bir karar olduğunu söyledi. Geçmiş yıllarda Salih Obut ve Fadıl Akgündüz hakkında birçok kez savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirten Duran, “Eğer savcılık suç duyurularımıza karşı harekete geçseydi Caprice Gold'da bu kadar mağduriyet yaşanmayacaktı. Fadıl, göz göre göre insanları dolandırdı. Geçmişte yaptığı işler belliydi. Beni bile dolandırarak şirket üzerindeki hisselerime el koydu. Şimdi soruşturmaya mağdur sıfatıyla müdahil olacağım. Akgündüz'den şikâyetçiyim.” ifadelerini kullandı.

(Zaman)