FBI’ın Hacklenmesini istediği iPhone kritik bilgiler içeriyor

Apple ve FBI arasındaki anlaşmazlıkta yeni bilgiler ortaya çıktı. İddiaya göre, bahsi geçen iPhone yakalanamayan üçüncü terörist hakkında bilgiler içeriyor.

09 Mart 2016 Çarşamba, 23:10
Abone Ol google-news

San Bernardino’da terör saldırısı düzenleyen teröristlerin bilgilerine ulaşmak için Apple’ın yardımını isteyen FBI, Amerikalı teknoloji devinden hayır cevabı almıştı. Şirket, kullanıcılarının haklarını ihlal etmemek için teröristlere ait olduğu bilinen iPhone’u hacklemeyi kabul etmedi. Şirketin bu davranışı birçok teknoloji şirketinden de destek aldı.


Ancak davayı takip eden güvenlik birimlerinin yayınladığı yeni açıklama, Apple’ın bu kararında ne kadar haklı olduğu sorusunu bir kez daha gündeme taşıdı. San Bernardino polis şefi Jarrod Burguan, bahsi geçen iPhone’un saldırılarda yer alan ve henüz yakalanmayan üçüncü teröristi yakalamak için kilit bilgiler barındırıyor olabileceğini söyledi. Şimdi işin içine henüz yakalanmayan üçüncü bir terörist girince, Apple’ın bu konudaki tutumu büyük ihtimalle daha fazla eleştirinin odağı olacak.
Galaxy S7 su geçirmezlik testi