Fenerbahçe için şampiyonluğu kutlamadılar

Gönen Belediyespor'un futbolcuları ve taraftarları, maç bitiminde şampiyonluğu kutlamak yerine, Fenerbahçe takım otobüsüne yönelik saldırı nedeniyle "hareketsizlik eylemi" gerçekleştirdi.

13 Nisan 2015 Pazartesi, 13:38
Abone Ol google-news

Balıkesir Süper Amatör Lig'de dün oynanan müsabakada Barbaros Sefaspor'u 2-1 yenerek şampiyon olan Gönen Belediyespor'un futbolcuları ve taraftarları, maç bitiminde şampiyonluğu kutlamak yerine, Fenerbahçe takım otobüsüne yönelik saldırı nedeniyle "hareketsizlik eylemi" gerçekleştirdi.

Tribünleri dolduran taraftarlarının desteğiyle şampiyonluk maçına çıkan Gönen Belediyespor, Aydın ve İbrahim'in golleriyle Barbaros Sefaspor'u 2-1 mağlup etti.

Gönen ekibinin oyuncuları ve taraftarları, karşılaşmanın bitiş düdüğü sonrası Fenerbahçe kafilesine yapılan saldırıya tepki amacıyla bir süre sessiz ve hareketsiz kaldı. Şampiyonluklarını hareketsizlik eylemiyle kutlayarak şiddete tepki gösteren Gönen Belediyesporlulara rakip ekip de destek verdi.

Maçı tribünden izleyen Gönen Belediyespor Kulübünün kurucusu ve Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, karşılaşma sonunda soyunma odasına giderek oyuncuları ve teknik heyeti tebrik etti. Yakar, Gönen Belediyespor'un üst liglerde de şampiyonluklar yaşamasını arzuladıklarını ve bunun için gerekli desteği vereceklerini belirtti.

Süper Amatör Lig'de şampiyon olan Gönen Belediyespor, gelecek sezon Bölgesel Amatör Lig'de mücadele edecek.

Bu arada, şampiyon takımın futbolcuları, bir kamyonun kasasına binip ilçe merkezinde tur atarak taraftarlarıyla bu başarıyı kutladı.