Fenerbahçeli taraftarın imdadına Olympiakos doktorları yetişti

Afyonkarahisar'da dün oynanan Fenerbahçe- Olympiakos maçı sonrası rahatsızlanan Fenerbahçe taraftarına, Olympiakos sağlık ekibi müdahale etti. Epilepsi (sara) krizi geçiren taraftar, ilk müdahalenin ardından hastanede tedaviye alındı.

22 Temmuz 2015 Çarşamba, 17:34
Abone Ol google-news

Afyonkarahisar'da düzenlenen Afyon Summer Futbol Fest 2015'te dün akşam oynanan maçta Fenerbahçe, Olympiakos'la karşı karşıya geldi.

Fenerbahçe'nin 3- 2 kazandığı maç sonrası Fenerbahçeli oyuncuları takım otobüsüne binerken görmek isteyen bir Fenerbahçe taraftarı, oyuncuları beklerken rahatsızlandı. Epilepsi olduğu öğrenilen 20 yaşındaki Yasin U., bir anda yere yığıldı.

Yasin U.'nun durumunu o sırada takım otobüsüne binen Olympiakos kafilesi fark etti. Olympiakos sağlık ekibinin ilk müdahaleyi yaptığı Yasin U., ambulansla Özel Park Hastanesi'ne götürüldü.

Taraftarın sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

''SAĞLIK EKİBİ YOK'' İDDİASI

Olay, "@SYRIZATurkiye" adlı bir twitter kullanıcısının paylaştığı fotoğraflarla ortaya çıktı. Bu kullanıcı, stadyumda sağlık ekibi olmadığını iddia etti.

Fenerbahçeli taraftara Olympiakos doktorlarının müdahalesini, 'Afyon'da oynanan Fenerbahçe- Olympiakos maçında, Olympiakos doktorları epilepsi hastası Türk taraftarı tedavi ederken' yazısıyla yapılan bu paylaşım 56 kez retweet edildi.

"İlk yardım ekibi gelmeyince Olympiakos doktorları, Fenerbahçeli taraftara müdahale etmiş. O kadar insanın gittiği maçta ilk yardım yok?" paylaşımıyla tepkisini dile getiren kullanıcı, bir başka fotoğraf paylaşımında ise "Olympiakos veya Fenerbahçe sağlık ekibi olmasa ne olacaktı acaba.. Fecaat..' ifadesine yer verdi.

Afyonkarahisar 112 yetkilileri ise stadyumda sağlık ekibi olmadığı iddialarını kabul etmedi. Turnuva organizatörlerinin Özel Park Hastanesi ile anlaşması olması sebebiyle hastanenin 2 ambulans ve ekibiyle stada geldiğini belirten yetkililer, İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı 4 ambulans ve 60 kişilik ekibin yanı sıra Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi'nin (UMKE) de stadyumda olduğunu ve Olympiakos doktorlarının müdahalesi sonrası olaydan haberdar olunduğunu vurguladı.