Fenerbahçeliler Ali İsmail Korkmaz Anıtı istiyor

Fenerbahçe taraftarları örnek bir davranış göstererek Yoğurtçu Parkı'nda Ali İsmail Korkmaz anıtı yapılması içir Kadıköy Belediyesi'ne başvurdu

14 Ocak 2014 Salı, 14:30
Abone Ol google-news

Fenerbahçeli taraftarlar Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadyumu yanındaki Yoğurtçu Parkı'na "Ali İsmail Korkmaz Anıtı" yapılması için Kadıköy Belediyesi'ne başvurdu. Fenerbahçeliler, belediyeye verdikleri dilekçede, "Anıtın tüm masraflarının tarafımızca karşılanacağını kabul ederiz" dedi.

Gezi Parkı direnişine katıldığı günün akşamında ara sokakta polisler ve sivil kişiler tarafından dövülerek komaya sokulan ve daha sonra hastanede verdiği yaşam mücadelesini kaybeden Ali İsmail Korkmaz unutulmuyor. Fenerbahçe taraftarları, Ali İsmail Korkmaz için ilk önce, "Daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya / Öptüğü çubuklu forma, yaşayacak anısında / Ali İsmail Korkmaz, Fenerbahçe yıkılmaz" tezahüratını yazmıştı. 

Çok konuşulan bu tezahüratın ardından taraftarlardan örnek bir davranış daha geldi. Kadıköy Belediyesi'ne bir dilekçe veren Fenerbahçeliler, Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nun yanında bulunan Yoğurtçu Parkı içine Ali İsmail Korkmaz Anıtı yapılmasını istedi. Taraftarlar verdikleri dilekçede şunları kaydetti:

"Sorumluluk alanınız dahilinde bulunan Yoğurçu Parkı içine Fenerbahçe taraftarları adına bir Ali İsmail Korkmaz Anıtı yaptırmak istiyoruz. 

NOT - 1: Parkın stat tarafındaki girişine yakın bir bölge düşünmekle beraber sizin göstereceğiniz bölgeye tabi olacağımızı kabul ederiz.

NOT - 2: Anıtın projesini, biçimini ve görselini aşamalarıyla ve gerçekleştirmeden önce onayınıza sunacağımızı kabul ederiz.

NOT - 3: Anıtın tüm masraflarının tarafımızkdan karşılanacağını kabul ederiz.

Bilgilerinize ve gerekli izinlerinize arz ederiz."