Feribot arızalandı: Yolcular denizin ortasında mahsur kaldı

Çanakkale'de Gökçeada ile Kabatepe arasında sefer yapan 'Gökçeada 1' feribotu makine arızası yapınca içindeki yolcu ve araçlar, denizin ortasında mahsur kaldı.

25 Ağustos 2015 Salı, 10:51
Abone Ol google-news

Bugün saat 07.00'de içinde 79 araç ve 179 yolcu ile birlikte Kabatepe'ye gitmek üzere Ada'dan hareket eden 'Gökçeada 1 Feribotu'nun makinelerinde Gökçeda Kuzu Limanı Taşocakları Mevkii'nde saat 08.00 sıralarında arıza meydana geldi. Kabatepe Limanı'na 5 mil kala meydana gelen arıza ardından feribotun kaptanı bağlı bulunduğu firma Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş. yetkililerine durumu bildirdi. Yaklaşık 1.5 saat Gökçeda ile Kabatepe arasında denizin ortasında mahsur kalan feribot, bölgeye sevk edilen römorkörler tarafından yedeklenerek Gökçeada'daki Kuzu Limanı'na çekilmeye başlandı.

Feribotun römorkörler yardımıyla çekildikten sonra içindeki araç ve yolcular tahliye edildikten sonra onarım çalışmasına başlanacağı belirtildi. Bu süre içerisinde Kabatepe- Gökçeada hattında 57'inci Alay feribotu ile Gelibolu isimli arabalı vapurunun karşılıklı olarak sefer yapacağı bildirildi.

Geçen 19 Nisan'da Gökçeada 1 Feribotu Kabatepe'den Gökçeada'ya sefer yaparken teknik bir arıza nedeniyle içindeki araç ve yolcularla birlikte Gökçeda'da karaya oturmuş, yolcu ve araçlar uzun süre mahsur kalmıştı.