Feyzioğlu Köşk'teki etkinliğe katılacak mı?

Metin Feyzioğlu, kendisine gönderilen 30 Ağustos resepsiyon daveti konusunda kararını verdi.

29 Ağustos 2014 Cuma, 20:12
Abone Ol google-news

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, kendisine gönderilen 30 Ağustos resepsiyon daveti konusunda kararını verdi; Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde yapılacak olan ilk 30 Ağustos resepsiyonuna "katılmayacağını" söyledi.

Feyzioğlu, Hürriyet'ten Aysel Alp'e yaptığı açıklamada, resepsiyona katılmama gerekçesini, "çok önceden belirlenmiş bir program" olduğunu söyledi. Feyzioğlu şöyle konuştu:

'BU BİR TEPKİ DEĞİL'

"Benimki kuşkusuz bir tepki değil. Yarın saat 18.00'da İstanbul Kadıköy'de yapılacak 30 Ağustos yürüyüşüne katılıyorum. ardından da saat 20.00'de konuşmam var. Bunların afişleri bile basıldı. Bu programı iptal etmem mümkün değildi. Yoksa bir tepki değil. Kişilerle olan ilişkim, kurumlarla olan ilişkimi etkilemez. Bu önceden verilmiş sözümüz olmasaydı, elbette ki resepsiyona katılacaktım"

'29 EKİM'E KATILIRIM'

Feyzioğlu, TBB Başkanı olarak daha önceki yıllarda katıldığı gibi, bundan sonra da 29 Ekim resepsiyonuna katılacağını da söyledi.

'DAVET GELMEMESİNİ DÜŞÜNEMEM BİLE'

Hürriyet'in, "29 Ekim resepsiyonuna davet gelmeme olasılığı olabilir mi" sorusuna karşılık ise şu yanıtı verdi:

"29 ekim için TTB Başkanı'na davet gelmemesini düşünemem bile. Çünkü bir Cumhurbaşkanı kendisine gelen bir davete kişisel tercihi olarak katılmayabilir. Ama, 29 Ekim gibi bir resepsiyona davet etmemesini düşünmek bile istemem. O zaman bir camiayı tamamen yok saymış olur. Devlet protokolünü de yok saymış olur. Onun polemiğine girmem, spekülasyonunu da yapmam."