Fransa'daki grev THY'yi etkiledi

THY'nin Fransa'ya yapacağı uçuşlarda bazı seferlerinin iptal edildiğini açıkladı.

10 Haziran 2013 Pazartesi, 14:00
Abone Ol google-news

Türk Hava Yolları (THY), Fransa'daki Sivil Havacılık Çalışanlarının Avrupa Birliği Komisyonu tarafından hazırlanan ve sivil havacılık sektörünün özelleştirilmesini öngören kararı sonrası 11-13 Haziran tarihleri arasında aldığı grev kararı üzerine, bu ülkeye yarın yapılması gereken bazı seferlerinin iptal edildiğini açıkladı.

THY’den yapılan açıklamada THY’nin Atatürk Havalimanı’ndan TK 1809 sefer sayısıyla saat 14.30’da Lyon St Exupery Havalimanına yapılması gereken seferle, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan TK 1819 sefer sayısıyla saat 12.40’da yapılması gereken Paris Charles De Gauulle seferlerinin iptal edildiği bildirildi. Ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 16.20’de ki TK 1820 sefer sayılı Lyon St Exupery Havalimanı’na yapılacak seferin ve Atatürk Havalimanı’ndan saat 19.45’de TK 1829 sefer sayısı ile yapılacak Paris Charles De Gaulle seferlerinin de iptal edildiği açıklandı.

THY’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Fransa’da gerçekleşecek grev nedeniyle bazı seferlerimiz iptal edilmiştir” başlığıyla verilen haberde geniş bilgi için yolculardan çağrı merkezini aramaları istendi.