Füze saldırısında yaralan çocuk hayatını kaybetti

Gazze Şeridi'nden 7 Nisan'da atılan tanksavar füzesiyle düzenlenen saldırıda ağır yaralanan 16 yaşındaki İsrailli çocuk hayatını kaybetti.

18 Nisan 2011 Pazartesi, 13:46
Abone Ol google-news

Gazze'den atılan tanksavar roketi, sınırın hemen yakınlarındaki bir öğrenci otobüsünün ön kısmını parçalamış, otobüste bulunan tek öğrenci Daniel Viflic ile otobüsün şoförü yaralanmıştı.

Ber Şeva'daki hastanede tedavi altına alınan Vilfic'in durumunun geçen hafta kötüye gittiği belirtilmişti. Vilfic, dün hastanede öldü.

Saldırının sorumluluğunu Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları üstlenmişti.

Ancak Hamas daha sonra hedefin bir öğrenci otobüsü olduğunun bilinmediğini belirterek, bu yolun daha çok askeri araçlarca kullanıldığını ifade etmişti.

Bu saldırıdan sonra İsrail ordusu ile Gazze'deki militanlar arasında karşılıklı saldırılar yoğunlaşmış, İsrail ordusunun hedefli bombardımanlarında, aralarında sivillerin de bulunduğu, çoğu El Kassam Tugayları üst düzey görevlisi ya da üyesi 18 kişi yaşamını yitirmişti.

Karşılıklı saldırılar, her iki tarafın da ateşkese niyetli olduğunu söylemesiyle 11 Nisan gecesi durmuştu. Ancak o günden bu yana İsrail tarafına iki kez Kassam roketi atıldı.