Galaxy S3'ün mini modeli geliyor

Elektronik şirketi Samsung, Galaxy S3 akıllı telefonlarının, ekranı 2 santimetre küçültülmüş mini modelini çıkarmaya hazırlanıyor.

12 Ekim 2012 Cuma, 12:37
Abone Ol google-news

Basına sızan bilgilere göre, Galaxy S3'ün mini modelinde ekran büyüklüğü 2 santimetre küçülerek 10,2 sanitmetreye iniyor.

Buna karşılık orijinal modele göre 1 milimetre kalınlaşan mini model, Google Android işletim sisteminin en son sürümü olan Jelly Bean'i kullanıyor.

Yapılan değişikle Apple'ın iPhone 5'i ile aynı ekran ölçülerine getirilen mini modelin arkasında 5 megapiksellik bir kamera ve önünde da daha düşük nitelikli bir VGA kamera bulunuyor.

Orijinal modeldeki, daha ucuz iletişim imkanı veren, Yakın Alan İletişimi (NFC) çipi gibi önemli bazı özelliklerin muhafaza edildiği mini modelde, işlemci gücü ise büyük modele göre azalarak 4 çekirdekli işlemciden, çift çekirdekli işlemciye düşüyor.

Mini modelin çözünürlüğü de, 1280 X 720 piksel olan orijinal modele göre düşerek 800 X 480 piksel oluyor.

Samsung'un İngiltere'deki iletişimler ve ağlar bölümü Direktörü Simon Stanford, yaptığı yazılı açıklamada, ''Çeşitli müşteri ihtiyaçlarına cevap verecek akıllı telefonlar geliştirmeyi sürdüreceğiz ve bu son ürünümüz, müşterilerimize her nokta fiyatta daha fazla seçenek sunmaya olan bağlılığımızı gözler önüne seriyor'' ifadesini kullandı.

Galaxy S3'ün mini modelinin ne zaman satışa çıkarılacağının ayrıntıları konusundaysa henüz bir açıklamada bulunulmadı.