Galaxy S7 ekran konusunda rakip tanımıyor

Ekran teknolojileri konusunda önde gelen Samsung, yeni amiral gemisiyle yine rakiplerini geride bıraktı. Galaxy S7 piyasadaki en iyi ekrana sahip.

27 Şubat 2016 Cumartesi, 23:46
Abone Ol google-news

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon ekranları konusunda başarıya doymuyor. Bu alandaki başarısı sayesinde diğer telefon üreticilerinden yüklü miktarlarda ekran siparişleri alan şirket, kendi telefonları için de en iyi ekran teknolojilerini kullanıyor. Galaxy S5 ile en iyi telefon ekranı konusunda üstünlüğünü kabul ettiren Samsung, o günden beri ekran konusunda zirvede yer alıyor. Hem Galaxy S6 hem de Galaxy Note 5 ekran konusundaki kendi dönemlerinin en iyisi olmayı başardılar. Galaxy S7 için de aynı durum geçerli olacak.


Samsung’un yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge, Quad HD (2560 x 1440 piksel) çözünürlükte 5.1 inç ve 5.5 inçlik ekranlarla gelecekler. Bu ekranları yakında inceleme fırsatı yakalayan teknoloji analisti Dr. Raymond Soneira’ya göre Samsung’un yeni amiral gemileri ekran konusunda rakipsiz. Soneira, telefonlarının piyasadaki en iyi ekranlı telefonlar olduğunu söylüyor. Soneira ve ekibi tarafından uygulanan testler, S7 ve S7 Edge’in maksimum ekran parlaklığının S6’ya kıyasla yüzde 24 daha fazla olduğunu göstermiş.

Foxconn Sharp’ı satın alıyor!