Gazetecilere yönelik saldırılar arttı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), yetkilileri ve özellikle güvenlik mensuplarını, ''gazetecilerle ilişkilerinde tavırlarını yeniden gözden geçirmeye'' çağırdı.

01 Nisan 2010 Perşembe, 14:32
Abone Ol google-news

TGC Yönetim Kurulu'nca yapılan yazılı açıklamada, görevlerini yapma uğraşı içindeki gazetecilere yönelik saldırıların son günlerde arttığı vurgulandı.

Gazeteciler Cenker Tezel ve Emrah Güner'in, bir gece kulübünde Libya lideri Muammer Kaddafi'nin oğlunun korumaları tarafından hırpalanması ve polisin de kelepçe takarak sergilediği tutumun kabul edilemez olduğu, gazetecilere yönelik saldırının şiddetle kınandığı kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:
''Polisin bu olayda saldırganları korumada gösterdiği işgüzarca tutum üzüntümüzü bir kat daha artırmıştır. Böylesi toplumsal olaylarda duyarlılığına tanık olduğumuz İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın, görevli polisler hakkında gerekeni yapacağı inancımızı korumak istiyoruz. Meslektaşlarımıza 'geçmiş olsun' diyor, yetkilileri, özellikle güvenlik mensuplarını, gazetecilerle ilişkilerinde tavırlarını yeniden gözden geçirmeye çağırıyoruz.''