Gazetelerde Bugün

Cumhuriyet gazetesi, CHP'lilerin 1 Mayıs 1977'de Taksim'de 37 kişinin öldüğü olayların açığa kavuşturulması için verdiği Meclis araştırma önergesinin görüşülmesine ilişkin öneri AKP oylarıyla reddedilmesini manşetine taşıdı. Hürriyet, 'Orada kimse yok mu' haberinde Siirt'te ilköğretim okulu öğrencisi 7 kıza tecavüz haberinin tepki yaratmasına yer verdi.

22 Nisan 2010 Perşembe, 06:14
Abone Ol google-news

 

CUMHURİYET

AKP ‘karanlıkta kalmasını’ istedi


CHP’lilerin 1 Mayıs 1977’de Taksim’de 37 kişinin öldüğü olayların açığa kavuşturulması için verdiği Meclis araştırma önergesinin görüşülmesine ilişkin öneri AKP oylarıyla reddedildi. CHP’li Kemal Anadol, “Bu önerge turnusol kâğıdıydı. AKP’nin demokrat olduğuna bizi inandırmaya çalışanlara ithaf olunur” dedi. BDP yeniden görüşme isteyecek.


HÜRRİYET

Orada kimse yok mu


Siirt'te bir ilköğretim okulu öğrencisi 7 kıza onlarca erkek tecavüz ettiği haberi yayımlanınca, olay tüm yurtta büyük tepki çekti, Siirt'ten ilk ses geldi.


MİLLİYET

Dershanede aşk yasağı


Ankara'da faaliyet gösteren Pi dershanesi "Burası eğitimde bilgi artırma yeridir, pastane değildir" diyerek , duygusal ilişki yaşayan 28 öğrencinin kaydını sildi.


VATAN

Bozuk değil silinmiş


Danıştay'daki kameraların kaydettiği görüntülerin saldırıdan bir gün önce silindiği bilirkişi raporuyla ortaya çıktı.


RADİKAL

Görüntüleri kim sildi?


TÜBİTAK, mahkemenin talebi üzerine Danıştay'ın kayıtlarını inceledi: Kameralarda arıza olduğu doğru değil. Saldırıdan bir gün önce akşam vakti, üç dakikada, görüntülerin büyük kısmı silinmiş.


AKŞAM

Mit ikiye bölünmeli


MİT'te reform sinyali... Müsteşarlığa atanmasına kesin gözüyle bakılan Hakan Fidan, 10 yıldır üzerinde çalıştığı reform paketiyle geliyor. İlk madde, FBI-CIA tarzı ikili model.


SÖZCÜ

AKP bulmacası


AKP, Anayasa'yı yangından mal kaçırır gibi değiştirmek istediği için Meclis'i sabahlara kadar çalıştırıyor. Böyle olunca da vekiller bitap düşüyor. İşte dün gece yaşananlar. Konuşmalardan sıkılan vekiller ne yapacağını şaşırdı.


HABERTÜRK

Böyle kaymakama böyle müdür


Dansözlü vedayla olay yaratan kaymakamın, emniyet müdürü de olaylı çıktı. Müdür, fuhuş pazarlığında teknik takibe takıldı.


SABAH

Her şey kızım için


Ağrı Valisi Çetin, sürpriz istifa kararını anlattı: Konuşma güçlüğü çeken kızımın yanında olmak istedim. Babalık valilikten ağır bastı.


POSTA

'Bedelli askerliği Orgeneral Başbuğ ile konuşacağım'


Başbakan Erdoğan geçen hafta sonu bir televizyonda bedelli askerlik ile ilgili talepler konusunda "Talepleri Genelkurmay'a ve Milli Savunma Bakanlığı'na gönderseler iyi olur. Milli Savunma Bakanımız ve Genelkurmay Başkanımız ile bu konuyu tekrar müzakere ederiz" demişti. Bu konuşma bedelli askerlik bekleyenleri umutlandırmıştı.


BİRGÜN

İki yıldır neredeydiniz


Siirt'te 7 ilköğretim okulu öğrencisi kıza, onlarca erkeğin cinsel istismarına devlet, iki yıl boyunca sessiz kaldı. Dün, iki kamu görevlisi açığa alındı.


TERCÜMAN

Olacağı buydu!


PKK'lı olduğu iddiasıyla tutukluyken, demokrasinin nimetlerinden faydalanan TBMM'ye giren Tuncel "Bu ülkede savaş var" diyerek Genel Kurul'u karıştırdı.


YENİ ŞAFAK

Danıştay hilesi TÜBİTAK'tan döndü


Kanlı Danıştay saldırısının 'karartılan' delillerini, 4 yıl sonra TÜBİTAK aydınlattı. Bilirkişi raporuna göre, olay günü 'arızalı' olduğu bildirilen kameralar sağlamdı. Bir gün önce alınan görüntüler ise özel bir işlemle silindi.


ZAMAN

Danıştay'ın kameraları bozuk değildi, görüntüler silindi


Ergenekon'la birleştirilen Danıştay davasında dün önemli bir gelişme yaşandı. Mahkemeye ulaşan TÜBİTAK raporu, Danıştay'daki güvenlik kameralarının bozuk olmadığını ortaya koydu. OYAK Güvenlik'in daha önce mahkemeye sunduğu, kameralar arızalı' bilgisini yalanlayan rapora göre, bir kısım görüntüler bilinçli olarak kayıt kodları değiştirilerek silindi. Kayıtların bir bölümü ise TÜBİTAK'ta kurtarıldı.