Gazetelerde Bugün

Cumhuriyet Gazetesi bugünkü manşetinde Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'a ikinci boğaz projesine yönelik eleştirilerine yer verdi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a "yolsuzluk yapanları açıkla" çağrısında bulundu.

15 Mayıs 2011 Pazar, 06:30
Abone Ol google-news

 

CUMHURİYET

Önce halkın boğazı

CHP lideri Kılıçdaroğlu ‘Kanal-boğaz işleriyle işim yok, yoksulların karnını doyuracağım’ dedi


HÜRRİYET

50 yıllık özlem


Van'ın Başkale İlçesi'nden 1960'lı yıllarda ayrılan Yahudilerin çocukları, 50 yıl aradan sonra ilçeyi ziyaret edip özlem giderdiler.


MİLLİYET

Polise gaz dayanmıyor


Toplumsal olaylarda bu yıl çok fazla gaz bombası kullanan polis stokları erken eritti. Yeni alım için para çıkmayınca devreye başbakanlık girdi. Örtülü ödenekle 170 bin gaz bombası alınıyor


VATAN

Sınırda büyük çatışma


Seçimlere bir ay kala K.Irak'tan Türkiye'ye sızmaya çalışan kalabalık PKK grubu askerle çatıştı. Son 48 saatte, Uludere'de 12 PKK'lı öldürüldü


RADİKAL

Sezen'e Radikal ilham

Bir haberden bir albüm adı çıkar mı? Albümü yapan Sezen Aksu ise çıkar.


AKŞAM

Borsa uçtu yargı tuttu

IMKB'deki hamleleriyle paranın seyrini değiştiren borsacılar, emlak sektöründe çuvalladı. Milyon dolar ödedikleri Finanskent'in ruhsatı mahkeme kararı ile iptal edildi


SÖZCÜ

İşte meydan gerçeği


Boş vaatler, çılgın projeler milletin umrunda değil.


HABER TÜRK

En büyük başarı askere karşı


ABD televizyonuna konuşan Pamuk, "AK Parti ordunun gücünü azalttı, bundan mutluyum" dedi.


SABAH

Helal olsun hâkim bey


İstanbul'da kırmızı ışıkta geçip yayayı öldüren alkollü sürücüye 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi.


POSTA

Çok yazık

Mersin'de 16 yaşındaki Tuğba kendisi gibi liseli olan 17 yaşındaki Hüseyin ile sevgiliydi. Ailesi Tuğba'ya bu ilşkiyi bitirmesi için baskı yapıyordu. Tuğba polis babasının silahını gizlice aldı ve ortadan kayboldu. İki gencin cesedi bir portakal bahçesinde bulundu. Tuğba ensesinden, Hüseyin şakağından tek kurşunla vurulmuştu.


BİRGÜN

Bilimden korkan yerel yöneticiler

Kocaeli'nde çevre ve sağlık skandalını ortaya çıkaran Prof. Onur Hamzaoğlu'nu 'toplumda panik yarattığı'gerekçesiyle yerek yöneticiler savcılığa şikayet etti.


YENİŞAFAK

Orhan Pamuk'tan değişimin fotoğrafı


Nobel ödüllü yazarımız Orhan Pamuk, Amerikan PBS Televizyonu'na Türkiye'nin yaşadığı değişimi çarpıcı tespitlerle anlattı.


ZAMAN

Darbe girişimleri ikna edici, davaları ciddiye alıyorum

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, Ergenekon ve Balyoz davalarına olumlu baktığını söyledi. Türkiye'nin tarihinde çok sayıda darbe ve darbe girişiminin olduğunu hatırlatan Pamuk, iddiaları kendisinin ve Türk halkının ikna edici bulduğunu ifade etti.