Gazetelerde Bugün

Geçtiğimiz hafta ardı ardına Hakkari, Yüksekova, Antalya'da yaşanan terör olayları Cumhuriyet'in manşetinde.

29 Ağustos 2011 Pazartesi, 06:35
Abone Ol google-news

 

CUMHURİYET

Dağda plajda terör


Hakkâri’de 3 asker mayınlı saldırıda şehit oldu. Antalya’da 6 turist plaja konan bombayla yaralandı


HÜRRİYET

Komutan mutlu

Yarın başkomutan olarak ilk kez Zafer Bayramı kutlamalarını kabul edecek olan Cumhurbaşkanı Gül, " Bu Genelkurmay Başkanımızın teklifidir" dedi.
 

MİLLİYET

Tören teklifi özel Paşa'dan


Yarınki 30 Ağustos törenlerinde tüm kutlamaları başkomutan sıfatıyla kabul edecek olan Gül, teklifin kendisine Genelkurmay Başkanı'ndan geldiğini söyledi.
 

VATAN

Özel Paşa istedi

Gül, 30 Ağustos resepsiyonuna Başkomutan olarak ev sahipliği yapma önerisinin Genelkurmay Başkanı'ndan geldiğini açıkladı: Çok doğru bulduk, çok takdir ettik.
 

RADİKAL

G.Saray başkanı yanlış yaptı

Galatasaray Divan Kurulu üyesi Hayri Kozak, futbolda şike soruşturmasında Fenerbahçe'ye destek çıktı, G.Saray'ı eleştirdi, Federasyonu topa tuttu.
 

AKŞAM

Sırada 27 Nisan mı var


Cumhurbaşkanı'nın "30 Ağustos kutlamalarını kabul etmem için öneri Genelkurmay Başkanı'ndan geldi" açıklaması 4 ay önce Gül'ün uçağında geçen konuşmayı hatırlattı. Yeni dönemde, o bildiri Genelkurmay sitesinden kaldırılabilir.


SÖZCÜ

Onlar bayramda şehit kaldıracak... Siz bunu kaldırabilecek misiniz?

Akan kanı durduramayanlara soruyoruz: Dün şehit olan Mehmet, Murat ve Abdülkerim'in ailesine ne diyeceksiniz?
 

HABERTÜRK

İkisi de Esad'ı çizdi

Muhalifleri silahla bastıran Suriye Lideri Esad'ı aylardır uyaran Gül ve Erdoğan dün en sert mesajlarını verdiler.
 

SABAH

Zirveden Esad'a 'Veda' mesajları


Cumhurbaşkanı Gül: Suriye yönetimine bizim güvenimiz kayboldu

Başbakan Erdoğan: Silahsız insanları öldüren rejim ayakta kalamaz
 

POSTA

Dehşet Kulübesi

Uşak'ta 4 gün önce evden çarşıya gitmek için çıktıktan sonra bir daha kendilerinden haber alınamayan 12 ve 17 yaşındaki iki kız kardeşin cesetleri ormanlıkları alanda terk edilmiş bir kulübede bulundu. Katil ya da katiller kızları bıçaklayıp boğazlarını keserek öldürmüş, tanınmasınlar diye cesetlerini de yakmaya kalkmışlar!
 

BİRGÜN

Orduya cemaatin meşru gördüğü isimler geliyor

Ordu üzerine çalışmalar yapan İsmet Akça, ordu ile AKP arasında organik bir bağ kurulmasa bile ordunun başına cemaatin meşru bulduğu kadroların getirildiğini belirtti.
 

YENİ ŞAFAK

İKÖ, yan gelip yatma yeri değildir

İslam Birliği Teşkilatı'nın, Arap Baharı ve Somali'deki açlığa "Fransız" kalması, yeniden yapılanmayı gündeme getirdi. İİT'nin Suudi Arabistan'ın özel çıkarlarına hizmet eden yapıdan çıkarılması gerektiğini kaydedenler uzmanlar, örgütün aktif hale getirilmesinde Türkiye'nin öncü rol oynayabileceğini belirtti.

 

ZAMAN

Kışlada yirmi yılda 1342 'şüpheli' ölüm

Işık Koşaner'in internete düşen ve 'Noktasına, virgülüne kadar arkasındayım.' dediği ses kaydındaki itirafları, gözleri 'şüpheli' asker ölümlerine çevirdi. Koşaner, ses kaydında "Bir erimizi alnının ortasından vurduk." diyor. Raporlar da, yirmi yılda iki tabura yakın askerin şüpheli şekilde hayatını kaybettiğini gösteriyor. Bu ölümler ailelere genellikle kaza kurşunu, trafik kazası, yılan sokması şeklinde sunuluyor.