Gazetelerde Bugün

Cumhuriyet, TEB'in 2 Şubat’tan sonra sigortalılara para karşılığı ilaç verileceği açıklamasını "İlaçta yasaya aykırı sistem"başlığı ile manşetten gördü. Milliyet ve Radikal Gazeteleri ise ilk sayfalarında doğalgaz sızıntısından ölen 7 genç hakkında yaptığı açıklamalarla tepki alan Başkent Doğalgaz Genel Müdürü Veysel Karani Demir'in istifasına yer verdi.

04 Ocak 2009 Pazar, 08:08
Abone Ol google-news

 

CUMHURİYET

İlaçta yasaya aykırı sistem


Sosyal Güvenlik Kurumu’nun, 2 Şubat’tan sonra sigortalılara para karşılığı ilaç verileceğini açıklayan Türk Eczacılar Birliği’ni (TEB) devre dışı bırakmak için uygulamak istediği online sistemin yasaya aykırı olduğu bildirildi. Hükümetin eczacıları hedef alan politikalar yürüttüğünü belirten TEB Başkanı Çolak, iktidara yakın bir sermaye oluşturmak istendiğini öne sürdü.HÜRRİYET

Dünyada infial


İsrail, dün akşam namaz saatinde bir camiyi hedef aldı... Ardından Gazze'ye kara harekatı başladı... Çocukları bile vuran "Dökme Kurşun Harekatı" 8. gününü doldururken, protesto ateşi dünyada sıçradı.

 

MİLLİYET

Sen neymişsin Veysel Bey!


Doğalgaz sızıntısından ölen 7 gencin 'yarı çıplak' olduğu yönündeki sözleriyle dikkat çeken Başkent Doğalgaz Genel Müdürü Veysel Karani Demir'in, Melih Gökçek hakkındaki 70'e yakın şikayet dosyasını akladığı ortaya çıktı.


RADİKAL

Artık sus be adam!

Sözleri halktan, Bilkent'ten ve CHP ile MHP'den sert eleştiri alan Demir, 'İlahlar kurban istiyor, ne yapalım feda olsun' diyerek görevden istifa etti.

 

AKŞAM

İşgal başladı


İsrail dünyaya aldırmadı, bildiğini okudu. Kara birlikleri dün akşam 4 koldan Gazze topraklarına girdi. Çok şiddetli çatışmalar yaşanıyor.POSTA

Şehit kardeşine askerlik yok

Genelkurmay, teröre şehit veren ailelerin tüm oğullarını askerlikten muaf tutacak bir yasa tasarısı hazırladı. Tasarıya göre, şehitlerin aynı anne ve babadan olan kardeşlerinin tamamı kendileri istemedikçe silah altına alınmayacak. O sırada askerlik görevinde bulunanlar da eğer isterlerse hemen terhis edilecek.

 

VATAN

Gaz müdürü şantajla mı geldi


Tepkiler üzerine istifa eden Başkent Doğalaz'ın Genel Müdürü Veysel Karani Demir'in, müfettiş olarak Gökçek'i soruştururken belediyeden koltuk kaptığı ortaya çıktı.
 

 

BİRGÜN

Kürtçe kanala Türkçe tartışma


TRT Şeş'in açılışı, birçok çelişkiyi de beraberinde getirdi. Çok sayıda Kürt yurttaş anadilini konuştuğu için yargılanırken hükümetin Kürtçe TV adımı tartışılıyor.

 

SABAH

Şehit ailesine askerlik yok


Meclis'e gelen yasa teklifine göre, terörle mücadelede şehit düşenlerin tüm kardeşleri, isterlerse askerlikten muaf tutulacak.


TERCÜMAN

Büyük haykırış


Saadet Partisi'nin bugün Çağlayan Meydanı'nda düzenleyeceği mitingte yüzbinler İsrail'in Gazze'deki katliamına olan tepkisini dünyaya haykıracak.
 

 

YENİ ŞAFAK

Müslüman avı

Gazze'deki katliam dünyayı ayağa kaldırdı. Siyonist soykırım makinesine 'Dur' demek için milyonlarca kişi sokaklara döküldü. Çocuklar "Gazze'de vurulan biziz" diye haykırdı.

 

ZAMAN

Eczacılar, meslek odaları ile devlet arasında kaldı


Sosyal Güvenlik Kurumu'nun çözüm önerisi eczacılar arasında tartışmaya yol açtı. Muayene katılım payından kesilen vergi başta olmak üzere avans ödemelerinde yaşanan sıkıntılardan şikayetçi olan eczacılar, 'e-protokol' istemeyen odaları da karşısına almaktan çekiniyor.