Gazetelerde Bugün

Cumhuriyet 'One Minute tarihe karıştı' haberinde "Davos fatihi" Başbakan Erdoğan'ın ABD'deki ilk görüşmesini yaklaşık 50 Yahudi kuruluşunun temsilcisiyle yaptığına yer verdi. Milliyet 'Her fırsatta PKK'yı vururuz' manşetiyle, Org. İlker Başbuğ'un PKK ile mücadele ile ilgili açıklamalarını okurlara sundu.

23 Eylül 2009 Çarşamba, 06:50
Abone Ol google-news

CUMHURİYET

‘One minute tarihe karıştı’


50 kuruluş temsilcisiyle Davos’ta İsrail’e yönelik çıkışıyla Ortadoğu’da “kahraman” ilan edilen, Türkiye’de “Davos fatihi” olarak karşılanan Başbakan Erdoğan ABD’deki ilk görüşmesini yaklaşık 50 Yahudi kuruluşunun temsilcisiyle yaptı. Toplantıda Ortadoğu ve İran konularının görüşüldüğü belirtildi.


HÜRRİYET

Suudi kadına serbest bölge


Suudi Arabistan bugün 3 milyar dolara mal olan dünyanın en görkemli üniversite kampusunu açıyor. Bu kampusta kadınlar otomobil kullanıp, abaya giymeden dolaşabilecekler.


MİLLİYET

Her fırsatta PKK'yı vururuz


Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ, Güneydoğu gezisi dönüşü PKK ile mücadele ve Kürt sorununa ilişkin bir dizi çarpıcı açıklamada bulundu. İşte Başbuğ'un sözlerinden satır başları...


RADİKAL

İki farklı hayat, benzer dramlar


Biri çocukken 'evlendirildiği' adamın tecavüzlerine karşı savcıya sığındı; diğeri dayaktan kaçıp dört çocuğuyla tarlada çadır kurdu.


AKŞAM

One minute doldu


Erdoğan'ın sekiz ay önce Davos'u terk etmesiyle kopma noktasına gelen Türkiye-İsrail ilişkilerinde yumuşama sinyalleri. Başbakan, New York'a iner inmez Musevi lobisiyle görüştü, kriz tarihe karıştı.


POSTA

Alkollü facia


İzmir Çeşme'de ikisi de alkollü olan sürücülerin kullandığı araçlar birbiriyle çarpıştı. Kazada arka koltukta oturan ve kemer bağlamayan iki arkadaş Ebru Eralsay ile Suna Ağır öldü. Genç kızların içinde bulunduğu otomobilin sürücüsü Efe Demirel'in arkadaşlarına "İçkili değilim, ben kullanayım" diyerek direksiyona geçtiği ortaya çıktı.


VATAN

Bayram trafiği 104 can aldı


Ramazan Bayramı tatilinde son yılların en ağır bilançosu ortaya çıktı: 4 günlük tatilde, her 57 dakikada bir kişi kaybettik.


HABER TÜRK

Oğlumun da katillini bulun


Katilleri 289 gündür yakalanamayan barcı Engin Temel'in annesi, Cem G.'yi yakalayan Müdür Çapkın'a böyle seslendi.


BİRGÜN

Deniz Feneri'ne dokunma yanarsın


Deniz Feneri Derneği, Güneydoğu'daki TEKEL'in bazı binalarını kullandı. Bu usulsüzlük hakkında rapor yazan müfettişler merkeze çekildi; Teftiş Heyeti ortadan kaldırıldı.


SABAH

Gizli tanıklar böyle değişecek


Emniyet, Ergenekon davasındaki gizli tanıklara yeni yüz için ünlü makyajcı Arzu Yurter'den yardım istedi.


TERCÜMAN

One minute the end


Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e haddini bildiren Erdoğan, New York'ta Musevi Cemaati'yle kucaklaştı. Yahudiler, Başbakan Erdoğan'ı yere göğe sığdıramadı.


YENİ ŞAFAK

İşte Cem'in saklandığı bağ evi


Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu 190 gün boyunca Çorlu'daki gölet manzaralı bağ evinde kaldı.


ZAMAN

Trafiğe çıkamayan sürücü adayına ehliyet yok


'Ehliyeti alayım, araba kullanmayı sonra öğrenirim' devri artık sona eriyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlattığı çalışmaya göre, 5 dakikayla geçiştirilen direksiyon sınavları kaldırılıyor. Sürücü adayları hem gündüz hem de gece sürüş testinden geçirilecek. Emniyet kemerini takmama, sinyal vermeyi unutma gibi hatalar affedilmeyecek. Başarısız olanlar yeniden direksiyon eğitimine gönderilecek.