Gaziantep'teki patlamada bomba şüphesi

Gaziantep'te bir kişinin hayatını kaybettiği patlamanın, ilk incelemelere göre el yapımı bir bomba düzeneğinin patlaması sonucu meydana gelmiş olabileceği belirtildi.

23 Ağustos 2011 Salı, 20:15
Abone Ol google-news

Alaybey Mahallesi Beyhan Sokak Kardeşler Apartmanı'nın 5. katındaki terasta meydana gelen patlamayla ilgili soruşturmayı yürüten Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı bomba uzmanlarının yaptığı ilk incelemede, patlamanın el yapımı bir bomba düzeneğinin patlamasından kaynaklanabileceği belirlendi.

Patlamanın meydana geldiği evde incelemelerde bulunan bomba imha uzmanları ile Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, alüminyum bir kap ile fitile benzer bazı bulgular elde etti. Elde edilen malzemelerin, patlamanın türünün belirlenmesi için Kriminal Daire başkanlığına gönderileceği ifade edildi.

Patlama sırasında hayatını kaybeden Murat Ahça'nın (22) cesedi, evde yapılan incelemelerin ardından otopsi yapılmak üzere Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Hastanesi morguna kaldırıldı.

Askerliğini Diyarbakır'da yaptığı ve 2 ay önce tezkere alıp memleketi Gaziantep'e döndüğü öğrenilen Murat Ahça'nın, bir giyim mağazasında çalıştığı öğrenildi.

Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kısa bir süre önce askerden gelen Murat Ahça'nın el yapımı bir bomba düzeneği hazırlarken patlama meydana geldiğini bildirdi. Kamçı, ''Ahça'nın ne yapmaya çalıştığı, terörle ilişkisi olup olmadığı araştırılıyor'' dedi.