Geç kalmışlar mangası

Twitter fenomeni Burç Doğu'nun ilk romanı "Geç Kalmışlar Mangası" çıktı.

30 Aralık 2013 Pazartesi, 23:16
Abone Ol google-news

Genç kuşağın umut vaat eden yazarlarından Burç Doğu, ilk romanı "Geç Kalmışlar Mangası" ile okurlarının karşısında. Twitter'daki sosyal paylaşımlarıyla ve yazdıklarıyla dikkat çeken yazar, ilk kitabıyla şaşırtıcı bir beğeni kazanarak edebiyat dünyasına adım attı. Kitabın tanıtım metninde kitapseverlere şöyle sesleniliyor:

Kaybedecek hiçbir şeyiniz olmasaydı ne kadarına cesaret edebilirdiniz? Hiçbir şeyi kaybetmemek için yaşıyor olsaydınız ne kadarından vazgeçebilirdiniz? Bir kasım akşamıydı. Ediz ve Sükût cevapları bulmak üzereydi.

“Gülmeye başladı. Hem koşuyor hem gülüyordu. Üzerindeki bakışları fark ettikçe  daha çok gülüyordu ve daha rahat koşuyordu. Umurunda değildi ve bu çok güzel bir  şeydi. Başkaları ne düşünebilirdi en fazla? Ne düşünürlerse düşünsünlerdi. En kötü ne  olabilirdi? Ne olursa olsundu. Koşuyorum efendim kime ne? Beni sorarlarsa koşuyor dersiniz. Hareket etmeye başlayan otobüse yetişmeye bile çekinen Ediz artık koşuyordersiniz. Kaldırımlara çarpan adımlarını şakaklarında hissediyor dersiniz. Veya ne derseniz deyin. Fark etmez. Ben koşuyorum. Çocuk gibi, deli gibi, delirmiş bir çocuk gibi koşuyorum.”

"Geç Kalmışlar Mangası", Yitik Ülke Yayınları'nın projelerinden biri olan genç yayınevi Potkal Kitap Yayınları'nca yayımlandı. Roman okurlarına önerilir.
“Geç Kalmışlar Mangası”, Burç Doğu – Roman – Potkal Kitap Yayınları

www.potkalkitap.com