Geleceğin tiyatrocuları Bornova'da yetişiyor

Her yıl yüzlerce öğrenciye tiyatro eğitimi veren Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu yaz aylarında da eğitime ara vermiyor. BBŞT'nin yaz dönemi için başvuruları devam eden kurs eğitimleri 18 Temmuz'da başlayacak.

16 Temmuz 2019 Salı, 12:13
Abone Ol google-news

 

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda tüm yıl boyunca eğitim alan kursiyerlerin hazırladıkları oyunların gösterimleri devam ederken, BBŞT bir yandan da yaz kurslarına devam ediyor. Eğitimleri 18 Temmuz'da başlayıp 6 Ağustos'a kadar devam edecek olan BBŞT yaz dönemi tiyatro atölyelerinden ortaokul ve lise öğrencileri yararlanabilecek. 5. 6. 7. ve 8.sınıflara geçen ortaokul öğrencileri için Salı ve Perşembe günleri 10:00-13:00 saatleri arasında ve 9. 10. 11. vee 12. sınıflara geçen lise öğrencileri için 14:00-17:00 saatleri arasında atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

Kursiyerlere genel tiyatro tarihi ve sahne eğitimlerinin yanısara atölye çalışmalarında temel şan, oyunculuk ve hareket eğitimi gibi konularda ön hazırlık eğitimleri verilecek. Her atölye çalışmasında ayrı ayrı eğitmenler yer alacak. Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek eğitimlere katılacak kursiyerler hem eğitim alacak, hem de BBŞT'de uzun yıllardır görev yapan profosyonel tiyatrocuları tanıma fırsatı bulacak.İsteyen kursiyerler yaz kurslarının ardından sezon kurslarına da kayıtlarını yaptırarak eğitimlerine devam edebilecek.

"Sanat çok önemli"

Sanatın tüm toplumlar için çok önemli ve değerli olduğunu vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ "Bornova Belediyesi Şehir Tiyatromuz; Türk Sinemasına, tiyatrosuna, tv dizilerine yıllardır oyuncu veriyor, yönetmen ve senarist kazandırıyor. Ulusal ve uluslararası festivallerde ilçemizi temsil ediyor. Tiyatroya gönül vermiş çocuklarımız, gençlerimiz kurslarımızdan faydalanabilir. Onların yeteneklerini ortaya çıkaran ve yetiştiren tüm çalışma arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.