Global çevre portalı yayına başlıyor

Dünyanın dört bir yanında gerçekleştirilen çevre projelerini tek bir adreste toplamak amacıyla hazırlanan global çevre portalı greenact2020.com yayınına 5 Haziran dünya çevre gününde başlıyor.

03 Haziran 2011 Cuma, 14:30
Abone Ol google-news

Greenactive PR’ın kuruluşunun 20.yılı nedeniyle sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiği global çevre portalı greenact2020, yapılan projelere ve çözüm bekleyen çevre sorunlarına dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Bir tarafta Avrupa Birliği’nin ‘20-20-20’ olarak açıklanan enerji hedefleri, diğer tarafta Birleşmiş Milletler’in alternatif, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı, karbon emisyon oranlarının azaltılması, iklim değişiklikleri, sulak alanların yok oluşu ve arka arkaya gelen çevre felaketlerine dikkat çeken raporları hepimizi ortak hareket etmeye davet ediyor.

Hedef önümüzdeki 9 yıl, yani 2020 yılına kadar bütün olumsuzlukları mümkün olduğu kadar azaltmak, belli bir seviyede tutmak ve ortadan kaldırmak.

Bugün dünyanın en önemli sorunu olan ’’çevre’’ konusunun; duyarlı kurum, kuruluşların ve tabii ki onlara iletişim danışmanlığı hizmeti veren PR ajanslarının ilk gündem maddesinde yer aldığına dikkat çeken  greenactive PR Yönetici Ortağı Ertuğrul Kale’nin konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle;

 “Büyük bir duyarlılık içinde hepimiz bir şeyler yapıyoruz. Yeni çevre projeleri üretiyoruz. Ancak bu projeleri global olarak tek bir noktadan takip edebileceğimiz, bunları tüm dünyaya aynı anda duyurabileceğimiz bir küresel platform olmadığını fark ettik. İşte tam bu noktadan yola çıkarak, dünyamız için gerçekleştirilen bu çevre projelerini bir araya getirmek ve yapılan çalışmaları yine tüm dünyanın beğenisine, bilgisine sunmak için greenact2020’i tasarladık.’’

Yola ilk çıktıklarında amaçlarının AB ve BM’in ‘20-20-20’ hedeflerine katkıda bulunmak olduğunu belirten Kale, projenin gelişim sürecinde büyük resme bakarak “Herkes için daha fazla faydayı nasıl sağlarız?” sorusunu kendi içlerinde değerlendirdiklerini söyledi.

Global olarak çevreyle ilgili gerçekleştirilen tüm projeleri, ortak bir platformda dünya kamuoyu ile paylaşmaya davet eden Ertuğrul Kale: ’’Dünyanın neresinde olursa olsun yapılanları göstermek, örnek olmak, farkındalık yaratmak ve ortak çalışmalar yapabilmek için herkesi greenact2020’e davet ediyoruz’’ dedi.