Google Play'de promosyon dönemi

Google Play Store, Apple tarafından uzun bir süredir uygulanan önemli bir promosyon hizmetini kendi kullanıcıları için de sunmaya karar verdi.

17 Ocak 2016 Pazar, 09:46
Abone Ol google-news


Kullanıcıların Play Store üzerinden çeşitli uygulama promosyon kodlarından yararlanabilmelerini sağlayan teknoloji devi, geliştiriciler tarafından verilen bu kodlar sayesinde ücretsiz indirme ya da uygulama içi satın alma imkanı sunmuş olacak.

Geliştirici konsolu yardım sayfasında yer alan bilgilere göre uygulama geliştiricileri yıl içerisinde her çeyrekte; yani üç aylık dönemler boyunca toplamda 500 promosyon kodu dağıtabilecek. 500 kodluk bu limit içerisinde uygulama hediyeleri ya da uygulama için promosyonlar da yer alacak. Bir çeyrekte kullanılmayan kodlar ise sonraki çeyreğe devredilemeyecek.

Chip dergisinde yer alan habere göre, Google, söz konusu kodların kullanılma biçimlerine dair de bazı önerilerini paylaştı. Buna göre örneğin bir oyun yalnızca belirli bir etkinliğe katılan oyuncuların erişebileceği bir karakter ya da dekorasyon gibi özel bir öğeye sahip olabilir. Geliştirici promosyon kodlarının yer aldığı kartları bu etkinlikte dağıtabilir; kullanıcılar da elde ettikleri promosyon kodlarını bu öğenin kilidini açmak için kullanabilir.

İkinci bir tavsiye de yine uygulama geliştiricilerinin promosyon kodlarını yerel firmalar üzerinden dağıtarak kullanıcıları uygulamayı denemeye teşvik etmeleri yönünde. Google ayrıca geliştiricilerin "arkadaş ve aile" kodları dağıtarak bunu kendi arkadaşlarıyla paylaşabileceklerini de belirtiyor.