Güneş'ten Quaresma'ya cevap: "Çocuklar hata yaptığında..."

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Torku Konyaspor galibiyetinden sonra açıklamalarda bulundu.

27 Aralık 2015 Pazar, 21:46
Abone Ol google-news

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Torku Konyaspor galibiyetinden sonra açıklamalarda bulundu.

Güneş, maçın ardından şu ifadeleri kullandı:

Sezona iyi başladık, iyi sonuç aldık. Son maçında da iyi oynadık ve kazandık. 10 puan kaybettik ama daha az kaybedebilirdik. Futbol tartışmaya açık bir oyun. Oyuncularıma da, "Siz yeteneğinizi ve kalitenizi birleştirdiğinizde sonuç alırsınız" diyorum. Siz ortaya bir futbol koyup keyif alıyorsanız işinizi yapmışsınız demektir. Karşımızda iyi bir rakip vardı. İlk yarı oyunumuzu bozmaya çalıştılar ve akıllı oynadılar. Biz acele ettik zaman zaman. Düşündüğümüz oyunun gerisinde kaldık ilk yarı. İkinci yarı daha efektif, daha tempolu oynadık ve istediklerimizi yapmayı başardık.

Benim bir şey yaptığım yok, yedekten gelen oyuncularım sergiliyor bu iyi performansı. 22 tane oyuncumuz var, hepsi bizim için önemli. Bazen çocuk gibi duygularını kontrol edemeyip küsüp kızabiliyorlar. Bugün Cenk de Kerim de Olcay da ilk 11'de çıkabilirdi. Küsmeler, kızmalar olabiliyor. Bunları aşacağız. Biz sadece yol gösteriyoruz.

Alma nedenimi açıklamaya gerek yok. Oyuncu sahada yanlış yaptığı zaman, bazen tutarız, bazen çıkartırız. Quaresma çıkarken yanlış yapmasından ziyade kart görerek yanlış yaptı. Aynısını Mario da yaptı. Rhodolfo ve Atiba da benzer şekilde kart gördüler. 4-0'dan sonra 2 tane sarı kart gören bir takımın eksiği var demektir. Aklı, oyunu iyi yönetmek gerekir. Eğitimde vardır. Çocuklar hata yaptığı zaman kendisine ceza vermeyiz, davranışlara veririz. Biz de davranışlarına ceza vereceğiz. Zaman zaman hatalar yapan arkadaşlarımız var. Bu da olacaktır. İnsanların hataları olur. Daha bir şey bitmedi, ilk yarıyı bitirdik. Bizim hala eksiklerimiz var. Daha az gol yiyeceğiz, daha az pozisyon verip daha çok gol atacağız. UEFA'dan elendik, bu da bir eksikliktir.

Kaleci sorunumuz yok bizim. Formda bir Günay var. Sayısal olarak bir kaleci daha almamız gerekiyor. Stoper için de arayış var. Onun dışında fazla bir arayışımız yok. Şu anda sonuçlanan bir durum yok, olduğu zaman konuşuruz. Tolga ve Günay'ı da sahiplenmemiz lazım. Stoperde de sayısal olarak fazlayız ama arayışlarımız başladı. Önce de söyledim, stoper alacağız.