Hakkari ve Saıveliler'de eğitime ara verildi

Karaman'ın Sarıveliler ilçe merkezi ile köylerinde grip salgını nedeniyle ilköğretim okullarında eğitime 2 gün, Hakkari'nin Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde ise 1 gün ara verildi.

12 Kasım 2009 Perşembe, 08:20
Abone Ol google-news

Sarıveliler Milli Eğitim Müdürü Mehmet Balkaya, hafta başından bu yana grip yüzünden okullara gelmeyen öğrenci sayısında önemli artış olduğunu tespit ettiklerini söyledi.

Bu nedenle ilçe merkezinde ve köylerdeki okullarda sağlık taraması yaptırdıklarını bildiren Balkaya, şunları kaydetti: ''Taramalarda bazı öğrencilerde grip tespit ettik. Bu öğrencilerde domuz gribi belirtileri görülmemekte. Tedbir amaçlı olarak ilçe merkezi ve köylerde ilköğretim okullarını 2 gün tatil ettik. Buralarda bir vakanın domuz gribi olup olmadığını tespit etmek çok zor. Şimdi öğrencilerimiz evlerinde istirahat ederken biz de tüm okullarımızı tekrar temizleyip ilaçlayacağız.''

 

Hakkari'de de eğitime ara verildi

Alınan bilgiye göre, Hakkari ve ilçelerinde son günlerde artış gösteren gribal enfeksiyon nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplandı. Kurul, toplantı sonucunda, eğitime 1 gün ara verilmesini kararlaştırdı. Hakkari ve ilçelerinde eğitim öğretime pazartesi günü başlanacak. Hakkari'nin Çukurca ilçesinde de eğitime bugün ve yarın ara verilmişti.