Hakkari'de şehit olan er son yolculuğunda

Yüksekova-Esendere karayoluna döşedikleri mayını patlatmak isteyen teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda şehit olan Jandarma Komando Er Tuncay Can'ın cenazesi memleketi Kahramanmaraş'ta toprağa verildi

09 Haziran 2012 Cumartesi, 10:44
Abone Ol google-news

Şehit Can'ın cenazesi sabah saatlerinde Necip Fazıl Kısakürek Şehir Hastanesi morgundan alınarak merkeze bağlı Çokyaşar köyündeki baba evine getirildi. Cenazenin getirilişi sırasında şehidin yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Cenaze daha sonra törenin yapılacağı Çokyaşar Elbistanlılar İlköğretim Okulu bahçesine götürüldü.

Kürtçe ağıtlar yakan anne Sultan Can, ''Oğlum bu ölüm sana yakışmadı. Karıncaya bile basmazdı. Benim canım yandı. Başkalarının canı yanmasın. Bu acılar bitsin. Anneler böyle ağlamasın. Gençlerimiz ölmesin'' dedi.

Şehit Can'ın cenazesi cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

Törene, şehidin ailesi ve yakınları ile 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ünal Karaosmanoğlu, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu ve diğer ilgililer katıldı.
Bu arada 11 kardeşin en küçüğü olduğu öğrenilen Şehit Can'ın terhisine 6 ay kaldığı ve ailenin geçimini hayvancılık yaparak sağladığı belirtildi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Esendere karayoluna döşedikleri mayını patlatmak isteyen teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda 1 asker şehit olmuş, 1 terörist etkisiz hale getirilmişti.