Hastanede akılalmaz ölüm: Doktorlar kendini zorla dedi

Zonguldak’ta oturan iş adamı 57 yaşındaki Taner Külah, iddiaya göre bel fıtığı ameliyatının ardından hastanede tedavisi sürerken hayatını kaybetti.

10 Mayıs 2017 Çarşamba, 16:25
Abone Ol google-news

Telefon bayii Taner Külah, bel fıtığı ameliyatı için geçen 5 Mayıs’ta Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Aynı gün ameliyat olan işadamı Külah, iddiaya göre ertesi gün doktorlara gaz çıkartmakta zorlandığını söyledi. Doktorların telkini ile kendisini zorladığı iddia edilen Külah'ta bağırsak patlaması meydana geldi. Hemen ameliyata alınan Külah, müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

Taner Külah için Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası önünde tören yapıldı. Külah'ın eşi Özlem Külah ve kızı İpek Külah ile bazı yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Külah’ın cenazesi, daha sonra Acılık Hz. Ali Camii’nde getirildi. Cenazeye, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Zeki Çakan, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, bazı siyasi parti temsilcileri, yakınları ve vatandaşlar katıldı. Külah, öğle namazı ardından kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi.