Hava kirliliğine dikkat çekmek için haberleri böyle sundu

Düzce'de yerel bir televizyonda ana haberleri sunan Mehmet İbrahimoğlu, kentteki hava kirliliğine dikkat çekmek için haberleri gaz maskesiyle sundu.

19 Ocak 2015 Pazartesi, 17:25
Abone Ol google-news

Düzce TV'de ana haberi sunan Mehmet İbrahimoğlu, Çevre Bakanlığı'nın verilerine göre Düzce'nin hava kalitesinin 'sağlıksız' görünmesi, havası en kirli iller arasında olması üzerine hava kirliliğine dikkat çekmek için ilginç bir yöntem kullandı. Mehmet İbrahimoğlu gaz maskesi takarak haberleri sunarken, kameramanlar da toz maskesi taktı. Mehmet İbrahimoğlu önlem alınmaması durumunda gaz maskesi takmak zorunda kalacaklarını belirterek şöyle dedi:

"Düzce'nin havası her geçen gün daha kötüye gitmeye başladı. 1995'li yıllarda bununla mücadele eden Düzce temiz havaya kavuşmuştu. Bugün ne yazık ki o kötü havayı solumak zorunda kalıyoruz. Ya bu gaz maskelerini takmak durumunda kalacağız yada şehir mezarlığında yerimizi ayırtmak zorunda kalacağız."

Mehmet İbrahimoğlu bir süre gaz maskesiyle haberleri sunduktan sonra daha sonra maskeyi çıkararak hava kirliliğiyle ilgili telefonla bağlanan konuklarının görüşlerini aldı.