HDP'den Bahçeli ve Yıldırım'a 'başkanlık' yanıtı

HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel, Başbakan Binali Yıldırım’ın, “İnşallah MHP ile beraber anayasa değişikliğini yapacağız ve başkanlık sistemini de hayata geçireceğiz” sözlerine “Bizim olmadığımız hiçbir ortamda anayasada yer almadığımız hiçbir ortamın kabul görmeyeceğini ifade etmek istiyorum” dedi.

11 Kasım 2016 Cuma, 15:46
Abone Ol google-news

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Demirel, “HDP’nin yasama faaliyetini yürüten danışman arkadaşlarımızın göz altısıyla uyanmış olduk. Danışman arkadaşlarımızı bir operasyon şeklinde göz altına alınması aslında HDP’nin post modern kapatma anlayışının da son göstergesidir. Danışman arkadaşlarımıza yapılan bu baskıyla aynı zaman da HDP’nin çalışma alanını engelleyen ve partinin bütün organları yetmezmiş gibi bir de danışmanlara müdahale ile çalışmaz duruma getirecek ve grubu çalışmaz duruma getirecek bir anlayış ile karşı karşıyayız” dedi.

Bir basın mensubunun, “Başbakan, MHP ile yeni anayasayı yapacağız, başkanlığı getireceğiz dedi, ne diyorsunuz?” sorusuna da Demirel, “Zaten MHP ile AKP’nin ittifakını görüyoruz. Başbakan daha önce de MHP ile söylenmişti, küçük bir parti olan MHP ile belli anlaşmalar içerisine giriyorlar ve başkanlık sistemi üzerinden ve yeni bir anayasa üzerinden tartışmayı yürütmeye çalışıyorlar. Bizim olmadığımız hiçbir ortamda anayasada yer almadığımız hiçbir ortamın kabul görmeyeceğini ifade etmek istiyorum” yanıtını verdi. (ANKA)