Helvacı, Aysal'a yüklendi! "Deniz tükendi"

Galatasaray eski ikinci başkanı Mehmet Helvacı, yarın yapılacak olağanüstü divan kurulu öncesi Başkan Ünal Aysal’a yüklendi

16 Eylül 2014 Salı, 10:29
Abone Ol google-news


Galatasaray eski ikinci başkanı ve Ünal Aysal'ın seçildiği genel kurulda bir diğer aday olan Prof. Dr.Mehmet Helvacı, çarşamba günü yapılacak olağanüstü Divan Kurulu toplantısı öncesi önemli açıklamalar yaptı.

Helvacı, başkan Aysal'ın geçen haftaki divan kurulu toplantısında öz kaynakları ve gayrimenkullerin satışını içerebilecek yeni bir düzenlemeyle ilgili yetki istemesi konusunda, “Gayrimenkullerin, halka açılacağı söylendi. Bunun açık ifadesi gayrimenkullerin elden çıkarılmasıdır. Kulüp mal varlıklarını kaybetme ve Galatasaray olmaktan çıkma tehlikesiyle karşı karşıya” dedi.

Taahhütname Vermeli

Helvacı, "Başkan, Galatasaray'a zarar vermeyi amaçlamıyorsa yapacağı şey basit…Ben aday olduğumda, yönetim kurulumda yer alacak arkadaşlarımla birlikte, genel kurulun onayı olmadan harcama yaparsak oluşacak zararı cebimizden karşılayacağımız yönünde bir taahhütname imzaladık. Başkan da aynısını yapsın.O zaman yetkiyi veririz” diye konuştu.

Kurumsallaşma adı altında pek çok mal varlığının elden çıkarıldığını belirten Helvacı, “Bu paralar borcu arttırmaya kullanılmıştır. Paralar bitmiş, deniz tükenmiştir. Bu nedenle acil bir divan kurulu istedim” ifadelerini kullandı