Honduras Cumhurbaşkanı'nın kızı Türkiye'ye gelin geliyor

Honduras Cumhurbaşkanı Porfirio Lobo Sosa’nın kızı Rosa Elena Lobo Juarez ile OMS Çelik Fabrikası’nın Adıyamanlı sahibi Fatih Özger’in oğlu Talha Özger, İstanbul’da nikah masasına oturacak.

14 Aralık 2013 Cumartesi, 11:24
Abone Ol google-news

İki yıl önce ABD’de tanışan genç çift, bin kişinin katılacağı görkemli bir törenle dünya evine girecek. Honduras Cumhurbaşkanı Porfirio Lobo Sosa da Kaya Ramada Oteli’ndeki düğünde kızını yalnız bırakmayacak.

 

Aileleri ikna 2 yıl sürmüş

Adı Türkçe’de ‘Gül’ anlamına gelen müstakbel gelin ‘Rosa’ ile Adıyamanlı damadın tanışma hikâyesi oldukça ilginç. Eğitim için ABD’de bulunan İletişim öğrencisi Rosa’nın hayatı, işletme öğrencisi Talha Özger’le, Talha Özger ve kuzeninin New Orleans’ta işlettiği restoranda kesişmiş. Ancak hayatlarını birleştirme kararı alan Rosa ile Talha’nın ailelerini ikna etmeleri iki yıl sürmüş.

Rosa, kararını ailesine açtığında iki ülke arasındaki uzaklık sorun olmuş. Ancak ailesini ikna etmek için direnen Rosa’ya, eşi hakkında yapılan araştırmalardan sonra izin çıkmış. Dışarıdan gelin getirmek istemeyen Talha Özger’in ailesi da Rosa’yı tanıdıktan sonra birlikteliğe onay vermişler. İki aile de geçtiğimiz aylarda Honduras’ın başkentinde yemekte bir araya geldi. (Bugün Gazetesi)