Huawei Nexus 6’nın fotoğrafı sızdı!

Google yeni Nexus cihazları için takvim daralıyor. Bu yıl iki farklı Nexus modeliyle piyasaya çıkmaya hazırlanan Google’ın büyük ekranlı Nexus modeli görüntülendi. Huawei tarafından üretilen Nexus 6’nın şimdiye kadar ki en net fotoğrafları yayınlandı. Huawei Nexus 6’nın fotoğrafları ve detayları haberimizde.

25 Ağustos 2015 Salı, 11:17
Abone Ol google-news

Nexus cihazlar için ilk kez Huawei ile anlaşan Google, Nexus 6 adını vereceği phablet kategorisindeki Nexus cihazını Huawei’ye ürettiriyor. Artık kesinleşen bilgilere göre Huawei Nexus 6, 5.7 inç boyutunda QHD (1,440 x 2,560px) çözünürlüğe sahip bir ekran paneliyle gelecek. 8.5 mm kalınlıktaki cihazın boyutları 159.4 x 78.3 x 6.6mm olacak. Yukarıda fotoğrafını görebileceğiniz Huawei Nexus 6, daha önce ortaya çıkan 3D çizimlerle ortak noktalar taşıyor.
Bizim dikkatimizi çeken nokta, cihazın arkasında yer alan kamera çıkıntısı. Özellikle geçen yıl Apple’ın iPhone 6’da çıkıntılı kamerayı kullanmasından sonra çok sayıda eleştiri alması anlaşılan Google’ın kulağına pek gitmemiş. Kullanıcılar şu şekilde çıkntılı alanları pek sevmiyor. Zaten cihazın 8.5 mm olmasının sebebi o çıkıntılı alan. Arka yüzey o kadar kalın değil ancak ölçülme esnasında en kalın yer ölçüldüğü için 8.5 mm değerini veriyoruz. Diğer yandan Nexus 5 2015 modelinin geleceğini de biliyoruz. Ancak o modelde tasarım değişikliği beklenmiyor. LG tarafından üretilen ilk Nexus 5 modeli gibi yeni Nexus 5’te LG tarafından üretilecek.

Android Pay’in ilk kullanılacağı yer ve tarih belli oldu!