Hüseyin Aygün'den Emine Erdoğan'a harem ve enkaz yanıtı

CHP'li eski vekil Hüseyin Aygün, Emine Erdoğan'ın haremle ilgili sözlerine yanıt verdi.

10 Mart 2016 Perşembe, 15:58
Abone Ol google-news

CHP eski Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın haremle ilgili sözlerine çok sert yanıt verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın düzenlediği "Tarihimize İz Bırakan Valide Sultanlar" programında konuşma yapan Emine Erdoğan "Harem, Osmanlı hanedan üyeleri için daha çok bir okuldur" demişti.

Bu sözlerine sosyal medya hesabından yanıt veren Hüseyin Aygün, “Emine Erdoğan, kadınlara 24 saat tecavüz edilen, kız çocuklarının bile ırzına geçilen bir işkencehane olan hareme 'Hanedan okuludur' demiş..” diye yazdı. Emine Erdoğan’ın daha önce ki bir konuşmasında Cumhuriyet’i eleştirerek söylediği “90 yıllık enkazı kaldırdık” sözüne de gönderme yapan Aygün, “Sen Cumhuriyet'e, modernleşmeye, kadın-erkek eşitliğine 'enkaz' dersen, 'tecavüzhane' mekânı harem de elbette 'okul' olur gözünde. Tutarlı..” ifadelerini kullandı.

İşte Hüseyin Aygün’ün o mesajları:

Emine Erdoğan, kadınlara 24 saat tecavüz edilen, kız çocuklarının bile ırzına geçilen bir işkencehane olan hareme 'Hanedan okuludur' demiş..

Hüseyin Aygün

Sen Cumhuriyet'e, modernleşmeye, kadın-erkek eşitliğine 'enkaz' dersen, 'tecavüzhane' mekânı harem de elbette 'okul' olur gözünde. Tutarlı..”