Hüseyin Çelik kongre öncesi açıklamada bulundu

AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik yarın yapılacak olağanüstü kongre öncesi basın açıklaması yaptı.

26 Ağustos 2014 Salı, 19:33
Abone Ol google-news

AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik yarın yapılacak AKP olağanüstü Kongresi ile ilgili açıklama yaptı. Çelik salona önce Davutoğlu'nun hemen ardından ise Erdoğan'ın geleceğini söyledi.

3 BİN KİŞİ DAVET EDİLDİ

Çelik'in konuşmalarının satır başları;

"Kongreye davetiyeyle 3 bin kişi davet edilmiştir. Kimlere gönderilmiştir bu davetiyeler... Siyasi partilere STK’lara, çatı kuruluşlara, işçi ve memur sendikalarına, işveren sendikalarına davetiye gönderilmiştir. Ankara dışından 1020 otobüsle 40 bin kişi geliyor. Yurt dışından misafirlerimiz var. Olağanüstü kongre olduğu için yurt dışından davetlerimiz sınırlı oldu. Kendiliğinden katılım beyanında bulunan misafirlerimiz olacak. 100’ü dışarıdan olmak üzere teknik ekipleriyle beraber 900 gazeteci takip edecektir.

SAAT 10 İTİBARİYLE KONGREMİZ RESMİ OLARAK BAŞLAYACAKTIR

Sayın Davutoğlu 9:40 gibi salona teşrif edecek. Eşiyle birlikte salonu selamlayarak yerlerine geçecektir. 9:45 gibi Sayın başbakan salona gelecek. Öncesinde büyük ihtimalle salon dışındaki kalabalığa konuşma yapacak. Daha sonra kurucu liderimiz eşiyle birlikte salonu selamlamak üzere platform üzerinde salonu selamlayacaktır. Saat 10 itibarıyla da kongremiz resmi olarak başlayacaktır. Salonda gösterilmek üzere filmlerimiz var.

SAYIN ARINÇ'IN YAPTIĞI SİYASİ NEZAKETİN GEREĞİDİR

Başbakan değişirse kabinenin üyelikleri zaten düşmüş olur. AKP MYK’sı da genel başkanın değiştiği gün üyelikleri otomatikman düşer. Yeni genel başkan istediğini bu görevlere getirebilir. Eski arkadaşlarla devam etmek isteyebilir, yeni arkadaşları göreve getirebilir. Sayın Arınç’ın tecrübesinin sonucu olarak bir tavır sergilemiştir, yaptığı siyasi nezaketin gereğidir."