İBB, 4 gün sürecek sokağa çıkma kısıtlamasında ulaşımın nasıl olacağını açıkladı

İBB, sokağa çıkma kısıtlamasındaki ulaşım planını açıkladı. İstanbul'da bugün başlayan ve 19 Mayıs'a kadar sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması süresince raylı sistemlerde kısıtlı ulaşıma gidildi.

16 Mayıs 2020 Cumartesi, 09:41
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bugün başlayan sokağa çıkma kısıtlaması boyunca uygulanacak toplu ulaşım planını açıkladı. Toplu ulaşım planı açıklamasına göre, İstanbul’da 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması süresince raylı sistemlerde kısıtlı ulaşıma gidildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“İstanbul genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak 16 Mayıs Cumartesi ve 17 Mayıs Pazar günleri sabah 07.00-10.00 ve akşam 17.00-20.00 saatleri arasında, 18 Mayıs Pazartesi ve 19 Mayıs Salı günleri 07.00-20.00 saatleri arasında işletme yapılacaktır. Sokağa çıkma kısıtlaması süresince M6 Levent-Boğaziçi Ü./Hisarüstü metro ile F1 Taksim-Kabataş füniküler hatları ve daha önce açıklandığı üzere T3 Kadıköy-Moda tramvay, TF1 Maçka-Taşkışla ve TF2 Eyüp-Piyer Loti teleferik hatlarımızda işletme yapılmayacaktır.

İşletme süresince daha önce almış olduğumuz kararlara uygun olarak yüzde 25 doluluğun üzerine çıkılmayacak şekilde planlama yapılmış olup, yolcularımızın İl Hıfzıssıhha Meclisi kararı ile yayınlanmış olan istasyon ve araçlarımızdaki sosyal mesafe kurallarına uymaları gerekmektedir.”