İlhan Cihaner CHP'den aday

CHP Denizli İl Başkanlığı, İlhan Cihaner'in Denizli'de ikinci sıradan kontenjan adayı olduğunu açıkladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de, Cihaner'in adaylığıyla ilgili olarak "Denizli ikinci sıradan aday gösterdik" dedi.

16 Nisan 2011 Cumartesi, 14:07
Abone Ol google-news

CHP Denizli İl Başkanı Himmet Yavaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, parti genel merkezi tarafından Cihaner'in Denizli'den 2. sıra milletvekili adayı gösterildiğini, CHP Denizli İl Teşkilatı için bunun sürpriz olduğunu kaydetti.

Cihaner'in ''flaş bir isim'' olduğunu söyleyen Yavaş, ''CHP'ye katkıları olacaktır. Bizim hızımızı da kesmeyecektir'' diye konuştu.

Yavaş, gazetecilerin ''milletvekili adayları arasında sıkıntı olur mu?'' sorusuna ''Kontenjana müracaat edenler arasında sıkıntı olabilir ama o da genel merkezin takdiridir. Kırgınlıklarla, küslüklerle uğraşma lüksümüz yok'' yanıtını verdi.

YSK'ye verilen listenin ''2. sıradan itibaren kaydığını'' belirten Yavaş, 7. sıradaki Gülizar Biçer Karaca'nın liste dışı kaldığını ifade etti.

CHP'nin Denizli milletvekili adaylarının Adnan Keskin, İlhan Cihaner, Melike Basmacı Kayhan, Adil Demir, Kazım Arslan, Huriye Çağlayan ve Ali Kavak şeklinde sıralandığı bildirildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise yaptığı açıklamada, "İlhan Cihaner'i Denizli ikinci sıradan aday gösterdik" dedi.