İmam cemaat ilişkisi.. Atatürk'e ve annesine küfredip sosyal medyada paylaştılar

Sözde tarihçi Kadir Mısıroğlu'nun Atatürk'e hakaret yağdırdığı videonun ardından şimdi de aynı karanlık zihniyetin ürünü iki genç, Atatürk'e ve annesi Zübeyde hanıma küfrederek sosyal medyada paylaştı...

07 Ekim 2017 Cumartesi, 10:05
Abone Ol google-news

<video:839815>

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "akıl hocası", sözde tarihçei Kadir Mısıroğlu'nun 4 yıl önce paylaşılan sözleri heykel tartışmalarıyla birlikte sosyal medyada yeniden gündem oldu... Sosyal medyada yayınlanan bir görüntü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında soruşturma başlattığı Kadir Mısıroğlu'nun sözlerinin aynı kokuşmuş zihin dünyasında yetişen gençler üzerinde nasıl bir etkiye sahip gözler önüne serdi. 

Mısıroğlu'ndan skandal Atatürk söylemi

Tayyip Erdoğan'ın Saray'da ağırladığı isimlerden olan Atatürk düşmanı Mısıroğlu gençlere yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullanıyordu:

 "İstediğimiz olmuş değildir. Yarı yoldayız. Nasıl buluğa ermemiş bir çocuğa 'niye evlenmiyorsun' demezsen Hükümet'e de 'niye şeriatı ilan etmiyorsun' diyemezsin. Vakti var. Her ulus bir zamana rehmolunmuştur. Sizin nesliniz İslam'ın mutlak galebesini, küfrün mutlak yıkılışını, heykellerin köpek leşi gibi sürüklendiğini görecek. Siz göreceksiniz. O gün beni hatırlayın."

 Atatürk'e ve annesi Zübeyde hanıma küfredip sosyal medyada paylaştılar

Mısıroğlu’nun “gençlere” yaptığı konuşma ilk meyvesini verdi. Kemalizm'in yargılanmasını isteyen iki genç, bir evde çektikleri videoda hem Atatürk’e hem de annesi Zübeyde hanıma küfür ederek Mısıroğlu’na destek veriyor.