İnsanlık utancını böyle savundu: Sana mı soracağım çakal

İzmir’de Şafak ismini kullanan Hasan K. isimli ayakkabı ustası, işe geç kalan Suriyeli çalışanının üzerine basarak çektiği fotoğrafı sosyal medya hesabından “Türk’ün Suriyeliye intikamı” notuyla paylaşınca polisler tarafından gözaltına alındı. Bir gazetecinin “Neden yaptın?” sorusuna “Sana mı soracağım çakal” diye cevap verdi.

20 Şubat 2017 Pazartesi, 13:56
Abone Ol google-news

<video:680392>

İzmir Ayakkabıcılar Sitesinde ayakkabı ustalığı yapan kendisini Şafak ismiyle tanıtan Hasan K. işe geç kalan Suriyeli çalışanının üzerine basarak çektiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı. “Türk’ün Suriyeliye intikamı” notuyla paylaştığı fotoğrafa yazılan bir yoruma ise “Sabah işe geç kalmanın cezasını kestim” şeklinde yanıt veren Hasan K.’ye tepkiler artınca harekete geçen İzmir Emniyeti, düzenlediği operasyonla 6145 sokaktaki işyerinde kıskıvrak yakaladı.

"SANA MI SORACAĞIM ÇAKAL"

Bir gazetecinin “Neden yaptın?” sorusuna “Sana mı soracağım çakal” diye yanıtlayan Hasan K. ifadesi alınmak üzere Işıkkent Polis Merkezine getirildi. Hasan K.’nın polisteki ilk ifadesinde şaka yapmak için o fotoğrafı çektiğini ve paylaştığını söylediği belirtildi.

Bu tür olayların esnafı üzdüğünü söyleyen İzmir Ayakkabıcılar Sitesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Kavlak, “Bu tür haberlerle anılmak istemiyoruz. Bizim esnafımızın hepsi duyarlı ve insancıldır, hepsi ekmeğinin peşindedir. Bu hareketleri tasvip etmiyoruz. Böyle davranan esnaflar varsa da ben uyarmak istiyorum. Hepsi devlete hesap verir” dedi. 

İnsanlık utandı... Geç kalan işçisini dövdü, 'Türk'ün Suriyeliye intikamı' diyerek paylaştı