"İsa Gök de gelecek"

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP'nin Abant'ta yapacağı kampa ilişkin soruları yanıtladı.

07 Ekim 2011 Cuma, 14:06
Abone Ol google-news

Partisinin TBMM grup yönetim salonunda Muğlalı muhtarları kabul eden Hamzaçebi, ecrimisil konusuna değindi. Ecrimisilde yurttaşın ödeme gücünün dikkate alınması gerektiğini belirten Hamzaçebi, bunun fazlasının talep edilmesinin adaletsiz olacağını söyledi. Hamzaçebi, yurttaşın atadan, dededen beri kullandığı Hazine arazisinin sahibi olması gerektiğini düşündüklerini ifade etti.

Muhtar maaşlarının da asgari ücret seviyesine yükseltilmesi gerektiğini, bu konuda CHP olarak seçim öncesinde söz verdiklerini hatırlatan Hamzaçebi, ''Muhtar maaşları da dahil olmak üzere seçim öncesinde vermiş olduğumuz bütün sözler, birer kanun teklifi olarak TBMM Başkanlığına sunulacak. Aile sigortası ve 2-B düzenlemesi gibi konuların da bu tekliflerin içinde olacak'' dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hamzaçebi, CHP'nin Abant'ta yapacağı kampa ilişkin soru üzerine, bunun kapalı bir grup toplantısı olacağını, toplantıyı TBMM de değil de Abant'ta yapmaya karar verdiklerini belirtti.

Hamzaçebi, CHP Mersin Milletvekili İsa Gök'ün henüz yemin etmediği anımsatılarak, bu konuda kendisiyle özel bir görüşme yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruya da ''Hayır. İsa Gök de partimizin milletvekilidir. O da kampa gelerek görüşlerini ifade edecektir. Otelin toplantı salonunda bütün arkadaşlar görüşlerini ifade edecekler. Ayrıca odalarda mini toplantılar, gizli toplantılar yok'' yanıtını verdi.