IŞİD'e büyük darbe!

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Suriye'de IŞİD'in liderlerinden Ebu Abdullah el-Iraki'nin Hizbullah tarafından öldürüldüğünü açıkladı.

19 Ağustos 2014 Salı, 21:45
Abone Ol google-news

IŞİD Komutanı El Iraki Suriye'de Öldürüldü

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD)’ın komutanlarından Abu Abdullah El Iraki’nin Suriye’de Lübnan merkezli Hizbullah örgütü tarafından öldürüldüğünü açıkladı. Suriye’nin Kalamun bölgesinde gerçekleştiği belirtilen olay, Lübnan basınında yer aldı. Hizbullah'a yakın Al-Akhbar gazetesi de El Iraki’nin son zamanlarda Hizbullah ve Suriye ordusu tarafından yürütülen ortak bir operasyonda öldürüldüğünü belirtti.

IRAKİ ÖLDÜRÜLDÜ

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nden yapılan açıklamada, “Iraki, intihar saldırılarından sorumlu ekibin içindeydi. Hizbullah tarafından yola yerleştirilen bir bombanın, aracı geçtiği esnada patlatılması sonucu hayatını kaybetti” ifadeleri kullanıldı.

İNTİHAR SALDIRISI DÜZENLEYEN TERÖRİSTLERİN ETİĞİMİNDEN SORUMLUYDU

Gazete ayrıca El Iraki’nin Beyrut’un güney banliyölerinde ve Bakaa vadisinde düzenlenen bir dizi intihar saldırısını gerçekleştiren teröristlerin eğitiminden sorumlu olduğunu yazdı.

HİZBULLAH ÜSTLENMEDİ

Hizbullah’ın televizyon kanalı Al Manar ise El Iraki’nin Suriye ordusu tarafından öldürüldüğünü söyledi. Kanal, Iraki'nin Lübnan'a intihar saldırılarında kullanılması için patlayıcı gönderdiğini de açıkladı.