Işın Karaca'ya eski eşinin ailesi dava açtı!

Işın Karaca, hırsızlıktan aranan eski eşi Sedat Doğan'dan olan kızı Mia'nın soyadını mahkeme kararıyla değiştirmişti. Bu değişiklik sonrası Sedat Doğan cephesi harekete geçti.

16 Haziran 2018 Cumartesi, 09:00
Abone Ol google-news

Şarkıcı Işın Karaca 2011'de fotoğrafçı Sedat Doğan (38) ile dünyaevine girdi. Bu evlilikten Mia isminde bir kız çocuğu olan çiftin evliliği iki yıl sürdü. Ayrılığın ardından Sedat Doğan'ın adı hırsızlık ve dolandırıcılık olayları ile anıldı. Doğan hakkında dolandırıcılık yüzünden arama kararı çıkartıldı. Polisler tarafından her yerde aranan Doğan, kaçak yollarla gittiği Brezilya’da bir Türk restoranında hırsızlık yaparken ortaya çıkmıştı.


BİR AY ÖNCE MAHKEMEYE BAŞVURDU
Tüm bu süreçten sonra Işın Karaca, geçen ay Bakırköy Adliyesi'ne gelerek eski eşi Sedat Doğan'dan olan kızı Mia'nın soy isminin değiştirilmesi için aile mahkemesine başvurdu.

Işın Karaca, eski eşinin soy ismini taşıyan kızı Mia'nın bu olaylardan etkilenmemesi için soy isminin değiştirilmesini istedi. Işın Karaca ayrıca Sedat Doğan'ın kızıyla hiç görüşmediğini ve arayıp sormadığını da belirtti.

Aile mahkemesi de Işın Karaca'nın talebini olumlu buldu. Mia Doğan, artık annesi Işın Karaca'nın soy ismini taşıyacak. Mia'nın bu soy ismi 18 yaşına kadar sürecek. Mia, reşit olunca kullanacağı soy ismi kendisi belirleyecek.

''KANIMIZI TAŞIYOR''
Ancak yurtdışında olan Sedat Doğan'ın ailesi şarkıcının aldırdığı kararın bozulması için iptal davası açmaya hazırlanıyor.

Işın Karaca'nın eski eşinin ailesi ''Mia bizim kanımızın taşıyor'' diyerek torunları Mia'nın Doğan soyadı taşımasının gerektiğini savunuyor. İptal davası önümüzdeki günlerde görülecek.