"İsmet Paşa çok partili yaşamı getirmemiş olsaydı..."

CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, ''Eğer İsmet Paşa çok partili yaşamı ve demokrasiyi getirmemiş olsaydı, Gülsün, Dolmabahçe Sarayı'nda sultan olurdu, ben de şanslıysam eğer Dolmabahçe'de seyisin oğlu olurdum'' dedi.

10 Temmuz 2012 Salı, 15:13
Abone Ol google-news

Milas'a gelen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Milas Belediyesi Evlendirme Salonu'nda partililerle biraraya geldi. Konuşmasında gençlerin kendisine neden Atatürk'ü ve İsmet İnönü'yü çok sevdiğini sorduklarını anlatan İnce, bu soruya başından geçen bir olayı anlatarak cevap verdiğini söyledi.

İnce, 1972 yılında Yalova'nın Elmalı köyünde otlattığı 15 ineği ahıra bağlamaya gittiğini belirterek, şöyle konuştu:
''Köyümüzde asker ve polis arabalarını gördüm. İnekleri ahıra bağladım ve geri geldiğimde gördüm ki İsmet İnönü gelmiş köyümüze. İsmet Paşa'nın elini öptüm. Yanında da bir kız çocuğu oturuyordu. Biz köylü çocuklar sürekli o kızın ayakkabılarına bakıyorduk. Çünkü çok güzel ayakkabıları ve elbiseleri vardı. Aradan 30 yıl geçti, İsmet Paşa'nın yanındaki o güzel ayakkabılı kız da milletvekili oldu, bu çoban çocuk ben de milletvekili oldum. İsmet Paşa'nın yanında oturan o güzel ayakkabılı güzel kız, torunu Ayşe Gülsün Bilgehan'dı. Çoban çocuk da Muharrem İnce'ydi. Şimdi ben bu ülkede demokrasiyi nasıl sevmem. Eğer İsmet Paşa çok partili yaşamı ve demokrasiyi getirmemiş olsaydı, Gülsün, Dolmabahçe Sarayı'nda sultan olurdu, ben de şanslıysam eğer Dolmabahçe'de seyisin oğlu olurdum.''

İnce, konuşmasını ardından partililerle fotoğraf çektirdi. İnce'ye Yeni Milasspor Kulübü Başkanı Cenker Çetin tarafından takımın atkısı hediye edildi.