İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

İsrail ordusuna ait uçakların, aralarında Gazze Şeridi'nin güneyindeki Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait askeri eğitim sahasının da bulunduğu 3 ayrı bölgeyi bombaladığı bildirildi.

13 Kasım 2012 Salı, 07:11
Abone Ol google-news

İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait bir askeri eğitim sahası, merkezde bulunan En-Nasiyrat Mülteci Kampı ve Gazze'nin kuzeybatısında boş bir araziyi bombaladığı kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre, bombardımanın maddi hasara yol açtığı, ölü ya da yaralının bulunmadığı ifade edildi.
 

Top mermileri bir Filistinlinin evine düştü

İsrail Ordusu tarafından atılan top mermilerinin Gazze'nin kuzeyinde bir Filistinlinin evine düştüğü bildirildi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, Gazze'nin doğu sınırında bulunan İsrail topçu birliğinin Cibaliya kampının doğusuna düzenlediği saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını söyledi.

Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, top mermilerinin düşmesi sonucu evin büyük bir bölümü yıkılırken, komşu evlerde de hasar meydana geldi.
 

Ölenlerin sayısı 7'ye ulaştı

Bu arada, Gazze'deki Filistin hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Tayyib Eşref el-Kudra, İsrail'in Cumartesi günü Gazze kentindeki Eş-Şecaiyye semtine düzenlediği hava saldırılarında yaralanan Filistinli Muhammed Ziyad Kanu'nun (20) hayatını kaybettiğini açıkladı.

Filistin direniş güçlerinin İsrail askeri mekanizmasını hedef alan saldırılarında 4 İsrail askerinin yaralanması üzerine, İsrail güçleri, Gazze kentine hava saldırıları düzenlemiş, saldırılarda 6 Filistinli hayatını kaybetmiş, 8 Filistinli de yaralanmıştı.