İstanbul Havalimanı'nda göz gözü görmedi

İstanbul'da dün ve bu sabah etkili olan sis havalimanlarını da etkiledi. Dün sabah Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bir süreliğine sis nedeniyle seferler yapılamazken bugün de İstanbul Havalimanı'nda etkili oldu.

19 Kasım 2019 Salı, 10:07
Abone Ol google-news

Özellikle sabah saatlerinde etkili olan sis nedeniyle İstanbul Havalimanı'nda apronda görüş mesafesi yer yer 5 metreye kadar düştü.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; pushback araçlarının follow me eşliğinde operasyona verildiği belirtildi. Sis nedeniyle körüklere yanaşamayan uçakların Kuzey Apronu olarak bilinen bölgeye yönlendirildiği öğrenildi.

Ayrıca apronda görev yapan araçlarında hız limitleri zorunlu olarak düşürüldü.

Öte yandan Türk Hava Yolları'nın TK2032 sefer sayılı İstanbul-Konya uçuşu varış meydanındaki hava şartları nedeniyle iptal edildi.

DO&CO ARACI KAZA YAPTI

Yoğun sis nedeniyle operasyonlarda aksama yaşanan İstanbul Havalimanı'nda bir kaza da meydana geldi. Türk Hava Yolları'nın ikram hizmetlerini yürüten Turkish DO&CO'ya ait araç İstanbul Havalimanı'nda devrildi.  Aracın takla atarak devrildiği olay yerine ambulans sevk edildiği öğrenildi. Kazanın olduğu bölgenin güvenlik çemberine alındığı belirtildi.

Kaza sırasında araç içerisindeki personel kurtarılırken, sağlık ekipleri olaya müdahale etti. Olayla ilgili inceleme başlatıldı. 

İşte İstanbul Havalimanı'ndan görüntüler: