İstanbul'da fuhuş operasyonu

İstanbul'da fuhuş yaptırdıkları iddiasıyla 10'u kadın 17 kişi gözaltına alındı.

21 Ekim 2011 Cuma, 12:51
Abone Ol google-news

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Büro Amirliği ekipleri, bazı villa ve rezidanslarda fuhuş yapıldığı iddiasına ilişkin çalışma başlattı. 4 aylık teknik ve fiziki takip sonucu 48 ayrı adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda, suç örgütünün elebaşı olduğu belirlenen Rus uyruklu Maria L'nin (29) de aralarında bulunduğu 10'u kadın 17 kişi gözaltına alındı.
Operasyonda, suç örgütü üyelerinin erkeklere pazarladıkları iddia edilen 26'sı yabancı uyruklu 50 kadın da ifadelerine başvurulmak üzere emniyete getirildi. Operasyon kapsamında şüphelilerin kullandığı 4 taksiye de el konuldu.

Şüphelilerin, bir internet sitesi ve telefon aracılığıyla kendilerine ulaşan kişilere 1.000 lira karşılığında kadın sağladıkları öne sürüldü.

Fuhuş yaptığı öne sürülen 50 kadından 10'u, şüphelilerden şikayetçi oldu.
Emniyetteki işlemleri tamamlanan 17 şüpheli, ''organize şekilde fuhuş yapmaya aracılık etmek ve yer temin etmek'' suçlamasıyla Çağlayan'daki İstanbul Adliyesine sevk edildi.
Fuhuş yaptığı gerekçesiyle emniyete getirilen 50 kadın da doktor kontrolünden geçirildikten sonra ''mağdur'' sıfatıyla ifade verdi.