İstanbul'da gökdelende yangın!

Beşiktaş'taki 23 katlı ''Bellevue Rezidans''ta çıkan yangın söndürüldü.

07 Nisan 2010 Çarşamba, 13:57
Abone Ol google-news

Alınan bilgiye göre, Nispetiye Mahallesi Aydın Sokak'taki rezidansın doğu blokundaki 21 ve 22. katlarda çıkan yangın sırasında ''otomatik söndürme sistemi''nin devreye girmesi nedeniyle çok sayıda daireyi su bastı.

Yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1.5 saatlik çalışmasıyla tamamen söndürüldü. Rezidanstaki yangının, uzun zamandır tadilatta olan dubleks bir dairede çıktığı öğrenildi. Rezidansta kamuoyu tarafından tanınan bazı iş adamları ve sanatçıların kaldığı kaydedildi.

Beşiktaş'taki 23 katlı ''Belleveu Rezidans''ta çıkan yangının, boş dairenin tadilatı sırasında izolasyon malzemelerinden kaynaklandığı bildirildi.

Çırağan Palace Kempinski Halkla İlişkiler Müdürü Çiler İlhan, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, bugün saat 16.00 sıralarında, Belleveu Residences İstanbul'da 21. kattaki boş dairenin tadilatı sırasında izolasyon malzemelerinden kaynaklı bir yangın çıktığını belirtti.
Yangının, binadaki yangın sisteminin devreye girmesi ve İstanbul İtfaiyesinin zamanında müdahalesi sonucu kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldüğünü ifade eden İlhan, tamamıyla boşaltılan rezidans sakinleri ya da çalışanlarından yaralanan veya zarar gören kimse olmadığını kaydetti. İlhan, yetkililerinin, rezidans sakinlerine aralıksız yardımcı olduğunu vurguladı.