İstanbul'da üniversite servisinde patlama

Pendik'te seyir halindeki özel bir üniversiteye ait servis minibüsünde patlama meydana geldiği öne sürüldü. Nedeni bilinmeyen patlama sonrası minibüste büyük çapta hasar meydana gelirken minibüs şoförü ve 4 öğrenci yaralandı.

26 Nisan 2017 Çarşamba, 15:00
Abone Ol google-news

<video:728598>

Pendik'te seyir halindeki özel bir üniversiteye ait servis minibüsünde patlama meydana geldi.

Nedeni bilinmeyen patlama sonrası minibüste büyük çapta hasar meydana gelirken minibüs sürücüsü ve 4 öğrenci yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

POLİS İNCELEME YAPIYOR

Polis ekipleri olay yerinde yaptığı ilk incelemede servis minibüsünde çok sayıda çivi buldu. Ekipler, patlamada el yapımı patlayıcı ihtimalini de değerlendiriyor.Görgü tanıkları, patlama sesinin ardından minibüsten dumanların yükseldiğini belirttiler. Patlamanın Okan Üniversitesi'ne ait sevris aracında meydana geldiği öğrenildi.

Servis minibüsünde minibüs sürücüsü ve 4 öğrencinin yaralandığı patlamada polis ekipleri yeni detaylara ulaştı. 

Ekipler yaptığı çalışmalarda üniversitede bekleyen servis aracına henüz kimliği belirlenemeyen bir kişinin çantayla bindiğini, çantasız olarak indiğini tespit etti. Polis, patlamaya bu çantada bulunan el yapımı patlayıcının sebep olduğunu ileri sürdü. Servis aracına el yapımı patlayıcıyı bıraktığı iddia edilen şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. 
 

Üniversite minibüsünde patlamadan ilk görüntüler