İşte Erdoğan'ın Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdıkları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle devlet erkanı Anıtkabir'i ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne Cumhuriyet Bayramı mesajını yazdı.

29 Ekim 2016 Cumartesi, 10:09
Abone Ol google-news
<video:623187>

Bugün Cumhuriyetin ilanının 93. yıldönümü... Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, Anıtkabir'i ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir'e gelişinde Aslanlı Yol'un başında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar tarafından karşılandı.

Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı;

"Destansı bir mücadelenin zafer meyvesi olan cumhuriyetimizin 93. yıl dönümünü millet olarak coşkuyla kutluyoruz. Varlığına kasteden mihraklara karşı hürriyetinden onurundan istikbalinden asla taviz vermeyeceğini 93 yıl önce tüm dünyaya ilan eden milletimiz, aynı iradesini bugün de devam ettiriyor. 15 Temmuz darbe girişimine karşı ülkemizin dört bir yanında gösterilen kahramanca direniş 93 yıl evvel kurtuluş savaşımızı zafere taşıyan irade ve ortak imanın tecessüm etmiş halidir. Ülkemizin demokrasisini bağımsızlığını ve meşru yönetimini hedef alan iç ve dış odaklar 15 Temmuz gecesi milletimizin cesareti ve direnişi sayesinde bir kez daha hezimete uğramıştır. İki yüz kırkaltı şehit ve 2 bin 194 gazimizin kanı pahasına elde ettiğimiz demokratik kazanımları koruyarak 2023 hedeflerimizi gerçekleştirerek ülkemizi muassır medeniyetler seviyesinin de üzerine taşıyacağız. Devletimizin beka mücadelesinde gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve başta zatıaliniz olmak üzere tüm gazilerimizi rahmet ve şükranla yadediyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun."