İşte MWC’de tanıtılacak yeni Xperia modelleri

Sony’nin yarın Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtacağı 4 Xperia modeli tek bir karede görüntülendi. İşte konu hakkındaki detaylar.

28 Şubat 2017 Salı, 10:59
Abone Ol google-news

Yarın başlayacak olan Mobil Dünya Kongresi’nde sahne alacak olan firmalardan birisi de Sony. Sony daha önceden de birçok defa sızdırıldığı üzere bu MWC’de 4 farklı Xperia modelini ziyaretçilere tanıtacak.
Sızıntı dünyasının önde gelen isimlerinden Evan Blass geçtiğimiz saatlerde Sony’nin Mobil Dünya Kongresi’nde kullanmayı planladığı bir görseli, resmi Twitter adresi üzerinden takipçileriyle paylaştı.
Paylaşılan görselde Sony’nin Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtacağı 4 Xperia modeli de yanyana görünüyor.
Sony şimdiye kadar sızdırılan bilgilere göre XZ Premium, XA2, G3112 ve G3221 isimli modellerini tanıtacak. Tabiki son iki modelin ismi netleşmediğinden onların model numarasıyla verildiğin ide belirtelim.


Bu cihazlar içerisinde kuşkusuz en dikkat çekeni Xperia XZ Premium olacak. Aynı Z5’te olduğu gibi 4K çözünürlüğünde bir ekranla gelmesi beklenen telefonun, kasa tasarımında da Z5’te kullanılan materyallerin kullanılması bekleniliyor.
Tekrardan sızdırılan görsele dönecek olursak, Sony’nin yeni tanıtacağı modellerin tasarım anlamında birbirlerine benzediğini söylemek mümkün. Hatta dikkatli bakılmadığı zaman bu 4 modelin, aynı telefonun farklı renkleri gibi durduğunu da söyleyebiliriz.
Fakat görsele dikkatlice baktığımızda, kamera, alt kısımdaki panel ve telefonların yan tarafında bulunan tuşlardaki farklılıklar dikkat çekiyor.
Sony’nin gerçekleştireceği MWC lansmanından sonra daha detaylı bilgilerle karşınızda olacağız.

Apple, bazı garanti şartlarını değiştiriyor