İzmir ve Manisa'da akaryakıt operasyonu

Manisa ve İzmir'de, madeni yağlarla bazı kimyasalları karıştırarak, elde ettikleri karışımı mazot diye sattıkları ileri sürülen 7 kişi gözaltına alındı.

Yayınlanma: 16.09.2011 - 15:56
Abone Ol google-news

Manisa Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, piyasaya ucuz fiyatla motorin (mazot) adı altında sahte akaryakıt sürüldüğü ihbarı üzerine takip başlattı.

Sürdürülen çalışmanın ardından İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi, Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Ahmetli İlçe Emniyet Amirliği ekipleriyle, belirlenen 6 adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

Operasyonda H.Ç, L.Ç, M.Y, F.Ç, A.Ö, V.K ve H.T. gözaltına alındı. Toplam 11 bin 500 litre sahte akaryakıt, karışımların yapıldığı 10 tank, yakıt naklinde kullanılan 3 tanker, sahte akaryakıt satışından elde edildiği belirlenen 13 bin lira, faturalar, not defterleri, çek senetler ve bir tabanca ele geçirildi.

Ekiplerin şebekeye yönelik sürdürdüğü takip sırasında daha önce de 6 bin 500 litre sahte akaryakıt ele geçirdiği öğrenildi.

Zanlıların, madeni yağlarla, bazı kimyasalları karıştırarak ''rafineri çıkışlı ucuz motorin'' adı altında piyasaya sürerek haksız kazanç sağladıkları, çevre kirliliğine ve araçlarda arızalara neden oldukları, devleti zarara uğrattıkları bildirildi.

Gözaltına alınan zanlılardan H.T. sorgusunun ardından serbest bırakılırken, diğerleri, ''Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve üye olmak, örgüt faaliyeti çerçevesinde akaryakıt kaçakçılığı yapmak, devleti zarara uğratmak'' suçlamasıyla Salihli Adliyesine sevk edildi.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler