İzmir'de fuhuş operasyonu

İzmir ve Kuşadası'nda tuttukları evlerde, iş bulma vaadiyle Türkiye'ye getirdikleri yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırdıkları iddiasıyla 6 kişi gözaltına alındı.

15 Nisan 2011 Cuma, 12:11
Abone Ol google-news

Bir istihbaratı değerlendiren İzmir Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerince yaklaşık 5 aylık çalışma sonucu, İzmir ve Kuşadası'nda çeşitli adreslerde operasyon düzenlendi.

Operasyonda, fuhuş amaçlı örgüt kurduğu iddia edilen Ali S. (30), eşi Behice S. (32) ile örgüt üyesi oldukları ileri sürülen S.Ö, S.S, M.E. ve B.D. gözaltına alındı.

Operasyonda, iş bulma vaadiyle örgüt tarafından getirilerek İzmir ve Kuşadası'nda tutulan evlerde fuhuş yaptırılan 8 Ukrayna, 6 Rus, 2 Belarus, 4 Moldova ve bir Gürcistan uyruklu toplam 21 kadın da yakalandı.

Gözaltına alınan 6 zanlı, sorgulanmalarının ardından ''Fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak, fuhuş amaçlı örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak'' suçlarından adliyeye sevk edildi. Yabancı uyruklu kadınların ise sağlık kontrollerinin ardından Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edileceği, işlemlerinin tamamlanmasının ardından sınır dışı edileceği bildirildi.